Zabierz krzyż i przyjdź na Hrobaczą Łąkę

Urszula Rogólska

dodane 14.08.2015 07:30

To będzie już siódme, przedostatnie spotkanie na beskidzkim szczycie w ramach tegorocznej III Ewangelizacji w Beskidach. Tym razem ewangelizatorzy zapraszają na… Golgotę, czyli pod krzyż na Hrobaczej Łące!

Wszystkie pokolenia wędrują w góry w ramach III Ewangelizacji w Beskidach, modląc się za mieszkańców czterech stron świata Wszystkie pokolenia wędrują w góry w ramach III Ewangelizacji w Beskidach, modląc się za mieszkańców czterech stron świata
Urszula Rogólska /Foto Gość

Od pierwszej soboty lipca, co tydzień wspólnoty ewangelizacyjne z Żywiecczyzny, związane z Fraternią Franciszkańską w Rychwałdzie, zapraszają do górskiego wędrowania w ramach III Ewangelizacji w Beskidach. W tym roku ewangelizacji towarzyszy hasło: „Sursum corda – w górę serca!”. Każdy zdobywany szczyt jest jednocześnie jedną z gór biblijnych.

Siódme spotkanie odbędzie się na Hrobaczej Łące, w Beskidzie Małym, pod monumentalnych Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia, wzniesionym tu w 2002 roku, w 10-lecie diecezji bielsko-żywieckiej. Szczyt będzie biblijną Golgotą – spotkaniem „serc ofiarowanych za innych”.

Tym razem każdy, kto wybiera się na spotkanie, proszony jest o zabranie z domu krzyża.

Na szczyt można wspinać się indywidualnie, wybranymi szlakami i drogami, tak, by o 12.00 być na szczycie. Wtedy to rozpocznie się tu Msza św. dla wszystkich wędrowców.

Organizatorzy zapraszają także do wspólnego wyjścia. Spotykają się o godzinie 7.00 na parkingu supermarketu Lidl w Żywcu (ul. Komonieckiego 17). Wspólnie pojadą samochodami do Żarnówki Małej obok Zapory Porąbka. Stąd pójdą czerwonym szlakiem na szczyt (ok. 2h).

Osoby, które nie mają własnego transportu, mogą liczyć na pomoc i miejsce w samochodach.

Od pierwszych spotkań, wędrówka i Eucharystia sprawowana zawsze w samo południe, a po Mszy św. – modlitwa o błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata - przyciągają setki osób z całej diecezji, ale i diecezji sąsiednich. Bardzo często dołączają do nich turyści.

Finał III Ewangelizacji w Beskidach - za tydzień, 22 sierpnia na Wielkiej Raczy!

Relacje i galerie z tegorocznych spotkań znajdziesz także tutaj:
Pilsko
Klimczok
Babia Góra
Rysianka
 

Tagi: