Nadzieja przyszła do parku!

Urszula Rogólska

publikacja 29.06.2015 15:45

Młodzież z komorowickiej "Nadziei" podbiła serca bielszczan na IV Pikniku Rodzinnym! Nawet kapryśna pogoda nie zabrał im ochoty do zabawy i żywiołowych tańców, do których porywali starszych i młodszych.

18-te urodziny Karoliny Debner z "Nadziei" były dodatkową okazją do wspólnej zabwy w parku Rosta 18-te urodziny Karoliny Debner z "Nadziei" były dodatkową okazją do wspólnej zabwy w parku Rosta
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Wszystko, cokolwiek tutaj serwujemy, przygotowaliśmy my, nasze panie kucharki z ośrodka, nasi rodzice i przyjaciele „Nadziei” własnymi rękami. Najlepsze są oczywiście nasze jabłka w cieście (upiekliśmy chyba z dwieście!), chleb ze smalcem i ogórki. Chłopaki z ośrodka i z hostelu zajęli się rozstawieniem namiotów – zajęło im to może z dwadzieścia minut! To bardzo szybko! – opowiadają Daria Początek, Karolina Debner i Marta Sajek, wychowanki Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Nadzieja" w Bielsku-Białej.

Razem ze swoimi terapeutami, rodzicami i przyjaciółmi z Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” oraz podopiecznymi Domu Dziecka z Siemianowic pod opieką Macieja Muszalika, zaprosili 27 i 28 czerwca do na IV Piknik Rodzinny z Nadzieją.

Chleb ze smalcem i ogórki, którymi częstowali młodzi z Komorowic były hitem pikniku   Chleb ze smalcem i ogórki, którymi częstowali młodzi z Komorowic były hitem pikniku
Urszula Rogólska /Foto Gość
Pracownicy "Nadziei" zadbali, by każdy czuł się na pikniku  jak na najlepszej zabawie rodzinnej   Pracownicy "Nadziei" zadbali, by każdy czuł się na pikniku jak na najlepszej zabawie rodzinnej
Urszula Rogólska /Foto Gość
Pierwszego dnia piknik odbył się w parku Słowackiego, nazajutrz – w parku Rosta. Można było m.in. zakupić przysmaki, prace artystyczne i cegiełki. Każda brała udział w losowaniu cennych nagród. Wszyscy bawili się znakomicie podczas koncertów, występów artystycznych, zabaw rekreacyjnych, gry miejskiej „Skarb Nadziei”, maltańskich pokazów ratownictwa, wspinaczki na GOPR-owskiej ściance, warsztatów plastycznych, popisów psów pasterskich i wielu innych atrakcji. Maltańczycy wtórowali wychowankom "Nadziei" w czasie piknikowej zabawy   Maltańczycy wtórowali wychowankom "Nadziei" w czasie piknikowej zabawy
Urszula Rogólska /Foto Gość

Furorę robiły występy iluzjonistów Rafała Mulki, tancerzy szkół „Fuego Flamenco”, „Corazon” i Moniki Bunach ze szkoły tańca „Libere”, wśród których są i dziewczyny z „Nadziei”.

Młodzież porwała do tańca wszystkich chętnych także podczas świetnego koncertu zespołu „Avocado” – finalistów pierwszej edycji programu X Factor.

Niedzielne świętowanie w parku Rosta było także wielką niespodzianką dla Karoliny Debner, która dokładnie 28 czerwca obchodziła swoje 18-te urodziny. Cały park odśpiewał jej huczne "Sto lat!”.

Maria i Zygmunt Goreczni - rodzice Kuby - od kilku lat wspierają pikniki "Nadziei"   Maria i Zygmunt Goreczni - rodzice Kuby - od kilku lat wspierają pikniki "Nadziei"
Urszula Rogólska /Foto Gość
Wśród organizatorów pikniku byli m.in. Maria i Zygmunt Goreczni - rodzice Kuby, który zakończył terapię w "Nadziei" kilka lat temu. - Obiecaliśmy wtedy, że ile starczy nam sił i zapału, będziemy pomagać w przygotowywaniu pikników. I jesteśmy w tym roku znowu - mówi pan Zygmunt.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na rozbudowę ośrodka w Komorowicach, gdzie trwają prace w nowym skrzydle budynku. Na parterze już mieszkają wychowankowie. Przed fundacją – wykończenie pierwszego piętra i poddasza.

- Mamy nadzieję, że my już niedługo zakończymy terapię w ośrodku, a osoby, które przyjdą tam po nas będą miały jeszcze lepsze warunki pomagające w powrocie do trzeźwego życia - dodają wychowankowie z Komorowic.