Czy „zarazimy się” wiarą?

Ks. Jacek M. Pędziwiatr

publikacja 27.04.2015 11:36

Być może przybycie młodych z zagranicy zmieni Kościół w Polsce.

Czy „zarazimy się” wiarą? Uczestnicy czuwania modlili się za ŚDM Jacek Pędziwiatr /Foto Gość

Pierwsze w tegorocznym cyklu czuwań modlitewnych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie dedykowane było przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
- Być może widząc młodych ludzi z całego świata, pełnych entuzjazmu, doznamy „zarażenia” wiarą - mówił bp Roman Pindel w okolicznościowej homilii.

Nabożeństwo rozpoczęła Droga Krzyżowa. Jednak ze względu na intensywną, choć krótkotrwałą burzę, pątnikom nie udało się opuścić murów kościoła i przejść przed stacjami, rozlokowanymi wokół świątyni. Nabożeństwo prowadzili przedstawiciele młodzieży. Również schola młodzieżowa towarzyszyła uczestnikom modlitwy podczas liturgii Mszy św. Tak wyraźna obecność ludzi młodych wiązała się z intencją czuwania, którego uczestnicy modlili się w intencji przygotowań oraz owocnego przebiegu przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży i spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Czy „zarazimy się” wiarą?   Młodzież włączyła się w liturgię Jacek Pędziwiatr /Foto Gość - Spodziewamy się, że przez naszą modlitwę, przez przemianę naszych serc, przez przybycie innych ludzi Kościół w Polsce się zmieni. Być może wielu młodych się obudzi w parafach, w których nie ma ani jednej grupy młodzieżowej - zaznaczył w homilii bp Roman Pindel. Za przykład tak owocnego przebudzenia postawił młodym św. Pawła. - Warto prosić Boga o łaskę dla tych, którzy jeszcze nie wierzą, jeszcze nie wiedzą, że przeżyją nawrócenie, że iść do innych i nauczać - zakończył ordynariusz bielsko-żywiecki. Zaś przed błogosławieństwem prosił jeszcze, by o przygotowaniu i przebiegu Światowych Dni Młodzieży pamiętano w Sanktuarium podczas wszystkich tegorocznych nabożeństw.

Czy „zarazimy się” wiarą?   Hałcnowscy pątnicy będą pamiętać o ŚDM Jacek Pędziwiatr /Foto Gość A najbliższe czeka nas już w czwartek 30 kwietnia. W samo południe rozpocznie się tutaj Msza św. inaugurująca III Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. Jej uczestnicy również będą się modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży. Pątnicy przejdą przez Kozy, Kęty, Witkowice, Malec, Nidek i Wieprz oraz kolejne parafie archidiecezji krakowskiej, by pokonawszy liczącą sto kilometrów trasę w niedzielę 3 maja stanąć o godz. 11:00 w Centrum Jana Pawła w Krakowie, skąd przejdą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.