"Beskidzka Pasja" w Żywcu

Alina Świeży-Sobel

publikacja 28.03.2015 08:17

To pasyjne misterium zaprezentowane zostanie na scenie żywieckiego amfiteatru. Inicjatorem wydarzenia jest ks. Grzegorz Kierpiec, a reżyserem widowiska - Eugeniusz Jachym.

Fragment plakatu - materiały organizatora Fragment plakatu - materiały organizatora

Misterium Męki Pańskiej w Żywcu można będzie zobaczyć w niedzielę 29 marca o 19.00.

- "Beskidzką Pasję" wystawialiśmy już kilka razy, ale z mniejszym rozmachem. Teraz misterium w żywieckim amfiteatrze będzie mogło przeżywać nawet 4.5 tysiąca osób, bo tyle może pomieścić widownia - mówi ks. Kierpiec. - Teraz w realizację misterium zaangażowali się też specjaliści Miejskiego Centrum Kultury, którzy pomogli zadbać o oprawę muzyczną widowiska, a także o oświetlenie.

Podobnie jak w poprzednich realizacjach, w misterium wystąpi kilkudziesięcioosobowy zespół aktorów-amatorów w różnym wieku. Reżyseruje "Beskidzką Pasję" Eugeniusz Jachym.

- Chcielibyśmy, aby misterium już na stałe było prezentowane w Żywcu, bo tu może je zobaczyć najwięcej osób. W tym roku skupiliśmy się na przygotowaniu scenografii, którą będzie można wykorzystywać również w przyszłych latach. Stroje na razie wypożyczyliśmy od jednego ze zgromadzeń zakonnych, ale już w przyszłym roku będziemy starali się przygotować własne. Zapraszamy wszystkich do amfiteatru w Niedzielę Palmową wieczorem. To będzie okazja, by jeszcze lepiej przygotować się na duchowe przeżycie wydarzeń rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia - dodaje ks. Kierpiec.

Bilety dla widzów powyżej 12. roku życia można kupić w zakrystii żywieckiej konkatedry Narodzenia NMP oraz w Miejskim Centrum Kultury.