Księża w ratuszu

ks. Jacek M. Pędziwiatr

publikacja 22.01.2015 12:31

Księża już wiedzą: coraz mniej azbestu i bezrobotnych w Bielsku-Białej. Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego prezydent Jacek Krywult w obszernym wystąpieniu przedstawił działalność miasta w minionym roku.

Księża w ratuszu Opłatek duchownych i radnych ma wieloletnią tradycję ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość

Do bielskiego ratusza przybyło 22 księży z parafii diecezjalnych i zakonnych z terenu Bielska-Białej. Obecni byli biskupi: Roman Pindel, Piotr Greger i Tadeusz Rakoczy a także zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego biskup Paweł Anweiler. Duchowni po raz pierwszy spotkali się z członkami Rady Miasta obecnej kadencji.

Opłatek rozpoczął się od monumentalnego przedłożenia Jacka Krywult, w którym prezydent Bielska-Białej przedstawił przedsięwzięcia gospodarcze, kulturalne i oświatowe miasta, wspominając także sukcesy mieszkańców oraz osób związanych z miastem, zwłaszcza w dziedzinie sportu i kultury. Władze i mieszkańcy miasta chlubią się faktem, że w Bielsku-Białej niemal nie istnieje zjawisko bezrobocia, przeciwnie - na lokalnym rynku pracy uciążliwy jest brak wykwalifikowanych pracowników w branży technicznej. Faktem jest, że współpraca samorządu i Kościołów chrześcijańskich przynosi wiele owoców w dziedzinie charytatywnej, opiekuńczej, kulturalnej i edukacyjnej. Bielsko-Biała ma powód, by chlubić się udanymi inwestycjami, które podnoszą standard życia i funkcjonowania mieszkańców. Są wśród nich działania ekologiczne, dotyczące usuwania ostatnich elementów azbestowych z budynków publicznych, w tym także szkół, obejmujące promocję zdrowia, organizację imprez sportowych oraz organizację wypożyczalni rowerów miejskich.

- Życzę wszystkim, by byli ludźmi sumienia. To daje dobry sen i pokój serca - podsumował spotkanie opłatkowe bp Roman Pindel.

Ordynariusz bielsko-żywiecki zapowiedział też opłatek samorządowców w Kurii Diecezjalnej w środę 28 stycznia o godz. 17.00 oraz tworzenie duszpasterstwa, które obejmie opieką duchową członków lokalnych samorządów w diecezji, a także miejscowych parlamentarzystów.

Noworoczne życzenia władzom miasta złożył także bp Paweł Anweiler. Na koniec księża i radni miejscy podzielili się opłatkiem. Na pamiątkę spotkania ratusz przygotował dla księży kalendarz ze zdjęciami Bielska-Białej.