KaeSeMowicz zna zasady!

im

|

Gość Bielsko-Żywiecki 01/2015

publikacja 01.01.2015 00:00

Jak budować zintegrowaną grupę, która potrafi działać, a jednocześnie co robić, by każdy z jej członków czuł się silną cegiełką? Najprostsza i... najtrudniejsza recepta: Dekalog!

KSM-owicze ze swoimi duszpasterzami na spotkaniu formacyjnym w Szczyrku-Czyrnej KSM-owicze ze swoimi duszpasterzami na spotkaniu formacyjnym w Szczyrku-Czyrnej
Dominika Konior

Dekalog w życiu KSM-owicza towarzyszył młodym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z oddziałów w Czańcu, Andrychowie, Słotwinie, Lipowej, Aleksandrowicach, Dankowicach i Starej Wsi, a także Żywcu. Przyjechali oni do ośrodka Caritas w Szczyrku-Czyrnej na swoje spotkanie formacyjne. Zajęcia poprowadził ks. Wojciech Pal, wieloletni opiekun KSM, dziś student na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Tematem konferencji był Dekalog KSM-owicza oraz rachunek sumienia oparty na tych zasadach.
– Spotykamy się co roku głównie po to, by zgłębić formację KSM-owicza, ale chcemy również nabyć konkretne umiejętności organizacyjne, które zapewne przydadzą się nam podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W Czyrnej uczyliśmy się tworzyć określone projekty, które będziemy mogli wprowadzić w życie oddziałów i na forum diecezjalnym – tłumaczy Dominika Konior, rzecznik prasowy KSM.