Najlepsza ryba pani Krysi

Urszula Rogólska

publikacja 21.12.2014 01:38

Przysmaki na stole i kiermasz misternie wykonanych ozdób świątecznych przywitał gości świątecznego spotkania w Ośrodku Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej.

Przy wspólnym stole opłatkiem dzielili się przyjaciele Ośrodka Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej Przy wspólnym stole opłatkiem dzielili się przyjaciele Ośrodka Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej
Urszula Rogólska /Foto Gość

Ryba z brokułami w galarecie, barszczyk z pasztecikami, pasztet z wyśmienicie doprawionym sosem, wymyślne sałatki, makowce, serniki, biszkopty z polewą, pierniki i pierniczki. A tuż obok świątecznych pyszności - stroiki, kartki ozdoby choinkowe, a także rękodzieło nadające się idealnie na prezenty!

Po raz kolejny wolontariusze i przyjaciele stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodziny z Grażyną Gębalą i Krystyną Jonkisz na czele, zaprosili na przedświąteczny kiermasz i spotkanie integracyjne do siedziby placówki w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej 55c.

Wszystkie potrawy wykonali w ramach zajęć kulinarnych ich uczestnicy. Każda zachwycała, ale najwięcej pochwał zebrała ryba z brokułami w galarecie wyczarowana przez panią Krystyne Jonkisz. Świąteczne prezenty, przygotowane najróżniejszymi technikami plastycznymi, to z kolei dzieło uczestników różnorakich warsztatów rękodzieła.

Spotkanie stało się również okazją do słuchania wspomnień wolontariuszek i uczestników codziennych zajęć w ośrodku o Wigiliach i Świętach Narodzenia Pańskiego w domach. A że wielu z nich przyjechało w Beskidy z różnych części Polski, spotkanie stało się okazją do regionalnej wymiany wiedzy o tradycjach.

 - Takie spotkanie jak to dzisiejsze jest bardzo świąteczne, a zarazem bardzo rodzinne - mówią uczestniczki zajęć artystycznych. - Zresztą tak tu jest na co dzień. Każdy dzieli się tym, co ma w sobie najlepszego. Tu naprawdę można zakosztować dobrej, rodzinnej atmosfery, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego, odnaleźć gdzieś ukryte talenty.

Zajęcia kulinarne, artystyczne, krawieckie, robótek ręcznych, to nie wszystko. Ośrodek realizuje m.in. programy "Silna rodzina, to zdrowa rodzina", "Aktywni w każdym wielu" i "Naszym celem - trzeźwa rodzina". Prowadzi więc m.in. kursy komputerowe, szkołę dla rodziców, warsztaty dla świeżo upieczonych rodziców, poradnię psychologiczną. Tu można także zasięgnąć porady lekarza pediatry, doradcy rodzinnego, radcy prawnego. Wolontariusze prowadzą też zajęcia gimnastyki dla seniorów, Nordic Walkingu dla wszystkich. Tutaj także spotyka się Grupa Wsparcia Rodziców Adopcyjnych.

Więcej o działalności ośrodka na stronie www.dowr.com.pl i pod numerem tel 33 810 12 55