Pozazdrościli koleżankom

Urszula Rogólska

publikacja 13.01.2014 23:40

O ambitnej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt słyszała już niemal cała Polska. Zapału do walki pozazdrościli im koledzy. Powstała pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie!

Pozazdrościli koleżankom Pierwsza męska drużyna piłkarzy ręcznych - SMS Olimpijczyk Żywiec - zaprezentowała się podczas turnieju w Łodygowicach Karolina Kastelik

Pełne niespodzianek przetasowania w tabeli i niecodzienni goście: piłkarze SMS Olipijczyka Żywiec oraz... trener rosyjskich kolarzy górskich! Kibice w Łodygowicach na pewno się nie nudzili!

Już sam początek kolejnego turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Łodygowicach zwiastował, że będzie wiele emocji. W pierwszym meczu Łodygowice pokonały faworyzowaną ekipę LKS Orzeł Łękawica. Wtedy jeszcze dziewczęta z Łękawicy nie wiedziały, że tym meczem pogrzebały sobie szansę na tytuł mistrza pierwszej rundy. Potem szansę straciła Bystra Team Ciapki przegrywając z PTG Sokół w Gminie Czernichów i remisując z LKS Orzeł Łękawica. To wszystko skrzętnie wykorzystała ekipa z Żywca, która, pomimo remisu z Łodygowicami, sięgnęła po tytuł mistrza pierwszej rundy, podobnie jak było to przed rokiem.

Ten turniej był jednak wyjątkowy z innych powodów. W jego trakcie zaprezentowana została drużyna SMS Olimpijczyk Żywiec.

- To pierwsza męska drużyna szczypiorniaka na Żywiecczyźnie, którą trenuje Monika Budzicka. Już w połowie lutego wystartuje w III Lidze Śląskiej. Potem na jej bazie tworzona będzie drużyna juniorów, która wystartuje w młodzieżowej Lidze Śląskiej od września. Drużyna oparta będzie na Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. - Placówka ta jako pierwsza na Żywiecczyźnie otwiera od września profil piłki ręcznej dla chłopców. Warto jednak dodać, że będzie ona nadal prowadzić piłkę ręczną dla dziewcząt i we wrześniu żeńska drużyna zagra w Lidze Śląskiej Juniorek oraz w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt

Na turnieju w Łodygowicach pojawił się także trener kadry narodowej Rosji w kolarstwie górskim - Marek Galiński! To najbardziej utytułowany polski kolarz górski i trener Mai Włoszczowskiej. Jego wizyta w Łodygowicach to oczywistość - jest także współwłaścicielem Niepublicznego LO SMS Sportów Olimpijskich w Żywcu.

Turnieju w Łodygowicach, rozgrywano w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej pod honorowym patronatem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka.

Tabela PLA

1. Żywiec

2. LKS Orzeł Łękawica

3. Twardorzeczka

4. PTG Sokół w Gminie Czernichów

5. Bystra Team Ciapki

6. Łodygowice

7. System S Węgierska Górka

8. Team Jeleśnia

9. GimBystra

10. Ujsoły

11. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

12. Wieprz

13. PKS Olimpijczyk Gilowice

14. Koszarawa

15. Świnna

16. Milówka

17. Młoda Koszarawa

18. Ślemień

19. Rajcza