Obyśmy się trzymali Słowa Życia: Jezusa!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 25.12.2013 12:58

Z okazji świąt Bożego Narodzenia podczas spotkania z klerykami w krakowskim seminarium bp nominat Roman Pindel złożył diecezjanom życzenia.

Biskup nominat Roman Pindel z opłatkiem w ręku życzył wszystkim spotkania Jezusa narodzonego w Betlejem Biskup nominat Roman Pindel z opłatkiem w ręku życzył wszystkim spotkania Jezusa narodzonego w Betlejem
Alina Świeży-Sobel /GN

- Kiedyś oglądałem grafikę z wymowną sceną. Na pierwszym planie widać było wielki tłum na przejściu dla pieszych. Ludzie idą w obie strony. Widać, że to czas przed świętami Bożego Narodzenia, bo niosą choinki, ogromne paczki i bardzo się spieszą. Przed przejściem stoi sznur samochodów, a wśród nich mężczyzna prowadzi osiołka, na którym siedzi kobieta - mówił bp Pindel. - Przesłanie tego obrazu jest bardzo proste: chodzi o to, żeby w tym zwyczajnym przedświątecznym zabieganiu, które absorbuje, zajmuje wiele czasu i naszej uwagi, nie zagubić i nie przegapić nadejścia Tego, Który jest najważniejszy - Boga w Jezusie Chrystusie. I tego zwłaszcza życzmy sobie: żebyśmy we własnym sercu potrafili zatroszczyć się, by Jezus mógł się narodzić.