Wierzysz? Idź między wilki

Urszula Rogólska

publikacja 04.10.2013 09:24

O tym, gdzie jest Pan Bóg, kiedy jest nam najciężej, o pozornej atrakcyjności grzechu i o Bożej recepcie na nasze życie mówią uczestnicy bielskich rekolekcji: "Dlaczego (nie) wierzę?".

Wierzysz? Idź między wilki Jezus, który umarł, Zmartwychwstał i żyje - to jedyny ratunek dla słabego człowieka - usłyszeli od ks. Przemysława Sawy uczestnicy rekolekcji prowadzonych przez DSNE Urszula Rogólska /GN

Cztery wspólnoty - Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji Świętych Cyryla i Metodego w kościele św. Pawła, Wspólnota Przymierza "Miasto na Górze" u św. Maksymiliana w Aleksandrowicach, Odnowa w Duchu Świętym "Nowy Lud" w kościele Trójcy Przenajświętszej i Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie - prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne w ramach 12. Tygodnia z Ewangelią.

Wczoraj uczestnicy rekolekcji w kościele św. Pawła wyszli z nich z najważniejszym dla każdego ochrzczonego wierzącego chrześcijanina zadaniem. Jezus, słowami Ewangelii czytanej tego dnia mówił:  "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki".

Każdy dostał zadanie wejścia "między wilki" - ludzi, którzy nie słyszeli o Jezusie, nie chcą o nim słyszeć, bądź już dawno nie odwiedzili Go na Eucharystii, w kościele. Dziś będą mieli kolejną wielką szansę na spotkanie z Nim - o 19.00 w kościele św. Pawła, a także w kościołach św. Maksymiliana w Aleksandrowicach, NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie i w kościele Trójcy Przenajświętszej w centrum Bielska-Białej - Msza św. ze szczególną modlitwą o uzdrowienie.

"Gdzie jest ten Pan Bóg?", "Atrakcyjne grzeszne życie" i "Jak żyć Panie Boże?" to tematy trzech rekolekcyjnych spotkań, które trwają od 2 października. Wypełniają je - Eucharystia i głoszenie Słowa Bożego - z mocnymi świadectwami, ale i z pomocą filmów, prezentacji multimedialnych, scenek teatralnych.

Ania spotkała Go tak blisko, jak nigdy wcześniej sześć lat temu, kiedy na raka umierał jej mąż, wcześniej zniewolony alkoholizmem. Została sama z szóstką dzieci - nastolatków - studentów i uczniów. Niedługo potem - niepowodzenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Po ludzku patrząc - autentyczny dramat. Ale to właśnie wtedy doświadczyła, co znaczy zaufać Jezusowi, „puścić się poręczy” swoich ludzkich zabezpieczeń i otwierać szeroko oczy na Jego obecność. Pomoc duchowa i materialna - przychodziła z najbardziej niespodziewanej strony i tak jest do dzisiaj.

Kazimierz doświadczył Jezusowej mocy uzdrowienia, kiedy chory na serce leżał nieprzytomny w szpitalu. Agnieszka, kiedy staczała się w świat uzależnień i rozpaczy po tym, jak jej ukochany tato odszedł z domu - od niej i mamy - do swojej nowej rodziny.

Spotkały ich sytuacje, kiedy „puścili się poręczy”, zaufali, skoczyli i... się nie zawiedli! Osobiście spotkali Tego, który jest w stanie naprawić absolutnie wszystko, co się zepsuje w naszym życiu.

Oni sami mówili o tym w czasie rekolekcji prowadzonych przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej. Ich uczestnicy na nowo wyznali swoją wiarę Jezusowi, doświadczyli mocy Bożej w czasie indywidualnej modlitwy wstawienniczej, razem poznawali Boży plan dla każdego, szukali znaków Bożej miłości w świecie, mówili o pozornej atrakcyjności grzechu, nałogach, słabościach, lękach i jedynym ratunku - Jezusie, który z miłością poddał się śmierci, ale też Zmartwychwstał, dał ludziom swojego Ducha Świętego - Pocieszyciela - i wciąż działa, bo jak zapewnia Słowo Boże: „W Jego ranach jest nasze zdrowie”.

Każdy mógł "puścić się poręczy" - sam podejść do Chrystusowego krzyża i oddać mu wszelkie swoje uzależnienia, nałogi i słabości.

Dziś finał - ostatni dzień tego wyjątkowego czasu - przyjdź, zaproś innych. Nie może Cię zabraknąć!