Trzy tony z Oświęcimia

Urszula Rogólska

publikacja 01.10.2013 00:07

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oświęcimiu razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami dołączyli do zbierających "Makulaturę na misje".

Trzy tony z Oświęcimia Młodzi oświęcimianie także postanowili zbierać "Makulaturę na misje" Zespół Szkół nr 1 w Oświęcimiu

- Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tych, którym życie mieszkańców Południowego Sudanu nie jest obojętne - mówi Elżbieta Majer, dyrektor oświęcimskiego zespołu szkół. - O akcji zbiórki makulatury, dzięki której są zbierane pieniądze na budowę studni dla Sudańczyków, przeczytaliśmy w "Gościu Niedzielnym" z 8 września. Stamtąd uzyskaliśmy także pierwsze informacje o tej ważnej i pożytecznej działalności. Inicjatywę przejęliśmy błyskawicznie!

Szkolna akcja „Studnia dla Sudanu” zaczęła się dzięki uczniom, którzy wraz z rodzicami i kuzynami przekazali na ten cel 200 kg makulatury.

- Jednodniowa akcja okazała się bardzo udana, gdyż zebraliśmy 2.025 kg a kolejne 1000 kg dołączyli państwo Kryzowie, rodzice naszej uczennicy - opowiadają oświęcimscy nauczyciele, którzy zaangażowali się w akcję. - Taką ilość makulatury ważyli i przeliczyli pod czujnym okiem Teresy Urbańskiej uczniowie: Sławomir Piela, Albert Grec, Maciej Czarnik, Michał Wiśniewski oraz Marcin Głowacki. Załadowaniem towaru w pocie czoła i przy niepewnej pogodzie zajęli się: siostra Anita oraz uczniowie Wojciech Janik, Patryk i Jakub Matusiakowie, Dawid Babiuch oraz Dominik Olejarz.

W związku z ogromnym i niegasnącym zainteresowaniem akcją, będzie ona przedłużona do listopada. Makulaturę można oddawać do kontenerów na terenie Bielska-Białej w trzech miejscach - przy kościele NMP Królowej Świata w Mikuszowicach Śl. (Cygańskim Lesie) przy szkołach Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej 20 oraz przy kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka (Osiedle Karpackie). Najbliższe akcje już w piątki i soboty: 4 i 5 października, następnie 18 i 19 października oraz dwa tygodnie później - 8 i 9 listopada. W piątki makulaturę można przynosić od 16.00 do 19.00, a w soboty od 9.00 do 16.00.

Organizatorzy akcji są obecni przy zbiórce i udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania. Dodatkowe informacje - tel. 603 507 301 lub 604 541 838.

Zbiórka makulatury odbywa się także w parafii NSPJ w Kętach. Makulaturę związaną w paczki można dostarczać w piątki, od godz, 16.00 do 19.30 oraz w soboty od 9.00 do 13.00. Miejsce zbiórki - pomieszczenia gospodarcze przy parkingu kościelnym.