Czechowiccy pątnicy - już u Maryi

Alina Świeży-Sobel /GN

publikacja 12.08.2013 09:17

W uroczystym powitaniu uczestników diecezjalnego pielgrzymowania maszerowali zaraz za jubilatami z Oświęcimia. Na Jasną Górę wkroczyli przy dźwiękach własnej orkiestry.

Czechowccy pielgrzymi wchodzili na Jasną Górę z orkiestrą Czechowccy pielgrzymi wchodzili na Jasną Górę z orkiestrą
Alina Świeży-Sobel /GN

Pielgrzymom pieszym towarzyszyli w tej uroczystej chwili także członkowie Czechowickiego Towarzystwa Cyklistów, którzy już kolejny rok - tym razem w ponad 60-osobowej grupie - pielgrzymowali do Częstochowy na rowerach. Wyruszyli w sobotę rano z kościoła św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

Na czele pielgrzymów na Jasną Górę wszedł główny przewodnik ks. Piotr Krzystek.

Wśród witających czechowickich pątników był burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Również w gronie pątników było sporo czechowickich samorządowców, radnych i pracowników instytucji samorządowych.

Czechowiccy pielgrzymi wchodzili w takt dźwięcznej melodii, którą wykonywali muzycy młodzieżowej orkiestry dętej.

Blisko 300-osobowa grupa pielgrzymów dekanatu czechowickiego uczestniczyła w dorocznych rekolekcjach w drodze, rozważania prowadził ks. Krzysztof Walczak z czechowickiej parafii św. Barbary. W drodze w Roku Wiary głównym hasłem rozważań były słowa: "Z Maryją w Pielgrzymce wiary". Uczestnicy obejmowali swoją modlitwą nie tylko własne czy powierzone przez znajomych intencje, ale prosili przede wszystkim o innych, modlili się w intencjach diecezji i całego Kościoła.