Ostatnie przygotowania do beatyfikacji

Alina Świeży-Sobel

publikacja 05.06.2013 19:10

Na budynkach składających się na klasztorny kompleks sióstr serafitek w Oświęcimiu rozwieszone został potężne banery z wizerunkiem matki Małgorzaty Szewczyk. Przypominają o zaplanowanej na niedzielę 9 czerwca beatyfikacji.

Budynek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to również jedno z dzieł matki Małgorzaty Budynek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to również jedno z dzieł matki Małgorzaty
Alina Świeży-Sobel /GN

Wokół budynków i na dziedzińcach kościoła, domu św. Józefa, w którym mieści się świetlica, stołówka dla ubogich i przedszkole, trwają jeszcze ostatnie prace przed uroczystościami dziękczynienia za beatyfikację.

Na dziedzińcu sprawowana będzie polowa Eucharystia, a wokół ołtarza w klasztornych ogrodach zgromadzą się liczni czciciele już wkrótce błogosławionej matki Małgorzaty.

Siostry szykują się na przyjęcie wielu gości. - Dlatego też Msza Święta będzie koncelebrowana na zewnątrz świątyni, bo w naszym niedużym kościele na pewno się nie zmieścimy - mówi siostra Magdalena Cwajda, przełożona prowincjalna oświęcimskiej prowincji Zgromadzenia Sióstr Serafitek..

- Nie wszyscy nasi podopieczni ich bliscy będą mogli wziąć udział w samej beatyfikacji w niedzielę, bo na przykład dla dzieci z przedszkola czy świetlicy byłoby to jednak trudne, by wziąć udział w takiej kilkugodzinnej uroczystości. Na pewno jednak wraz z rodzinami przyjdą podziękować za wyniesienie matki Małgorzaty na ołtarze i będziemy się wspólnie cieszyć - potwierdza siostra Samuela Zastawna, serafitka, kierująca w Oświęcimiu Świetlicą im. Matki Małgorzaty Szewczyk.

Przy okazji ostatnich prac porządkowych budynki przyozdobiły okazałe banery. Widać na nich postać matki Małgorzaty i przypomnienie o ważnym wydarzeniu, które odbędzie się w Krakowie-Łagiewnikach już 9 czerwca.