Pieśni dla Chrystusa - w Mazańcowicach

Alina Świeży-Sobel

publikacja 29.03.2013 20:41

W mazańcowickiej świątyni już po raz trzeci odbył się przygotowany przez Krzysztofa Przemyka ekumeniczny przegląd zespołów wokalnych działających przy parafiach i ośrodkach kultury na terenie naszej diecezji.

Chór Hejnał Mazańcowice pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka Chór Hejnał Mazańcowice pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka
Alina Świeży-Sobel/GN

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej, Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy - filia w Mazańcowicach zaprosili na trzecie spotkanie z pieśnią wielkopostną „Adoramus Te Christe", które odbyło się w kościele św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach.

Była to okazja do bliższego zapoznania się z rzadko już spotykanymi w naszych świątyniach stacjami tzw. jerozolimskiej Drogi Krzyżowej, które znajdują się w mazańcowickiej świątyni. O tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej, w której znajdują się nieco inne sceny, niż te znane z obrazów z większości kościołów, zgromadzonym słuchaczom oraz chórzystom opowiedział ks. prał. Paweł Grządziel, który powitał też wszystkich uczestników koncertu.

W koncercie wystąpiły: chór „Cantica” z parafii Najdroższej Krwi Pana  Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej – z dyrygent Krystyną Kubańdą, zespół „Bi-Bi Singers” z Domu Kultury w Kamienicy – pod dyrekcją Dominiki Jurczuk-Gondek, połączone chóry „ Antonius-Laurentus” i „Cantare” – z parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie i parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach – pod dyrekcją Wandy Zmełty, zespół: „Oaza z Ujsół" z parafii Św. Józefa Robotnika w Ujsołach, chór Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej z Bielska-Białej pod dyrekcją Zuzanny Pradeli, Chór Świętego Józefa z parafii św. Józefa w Zabrzegu- z dyrygentami: Sylwią Strządałą i Danielem Strządałą oraz chór „Hejnał Mazańcowice” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy – pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka.

Podziękowania za udział i pamiątkowe dyplomy dla zespołów wręczył ks. dr Sławomir Zawada, dyrektor Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej z Bielska-Białej. – Jestem przekonany, że to piękne muzyczne spotkanie stało się taką modlitwą, która pomoże nam wszystkim przybliżyć się do tajemnicy Zmartwychwstania – mówił ks. dr Zawada.