Powiedzcie im to

ur

|

Gość Bielsko-Żywiecki 13/2013

publikacja 28.03.2013 00:00

– Jesteśmy tu co roku w Niedzielę Palmową, żeby się utwierdzić, że mimo tego, co chce nam wmówić świat, wciąż jest nas bardzo wielu takich, którzy chcą iść z Jezusem – myślą podobnie, chcą żyć podobnymi wartościami – mówią oazowicze z Kęt.

 Bp Tadeusz Rakoczy przekazał młodzieży, która poleci do Rio de Janeiro, kopię ikony Matki Bożej – Salus Populi Romani Bp Tadeusz Rakoczy przekazał młodzieży, która poleci do Rio de Janeiro, kopię ikony Matki Bożej – Salus Populi Romani
Urszula Rogólska

Papież Benedykt XVI nazwał was pierwszymi misjonarzami wśród waszych rówieśników – przypomniał młodym diecezjanom bielsko-żywiecki biskup Tadeusz Rakoczy podczas Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego w Niedzielę Palmową w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Jak wskazywał ksiądz biskup, pójście za Chrystusem wymaga niesienia krzyża w środowisku nierzadko nieprzyjaznym, wymaga zaparcia się siebie, ale to jedyna droga do królestwa niebieskiego. Dodał, iż ukazywanie Chrystusa jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

– Powiedzcie im, że Chrystus ich kocha – mówił ksiądz biskup. Święto młodych rozpoczęła procesja do katedry sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej, w której razem z młodzieżą szli biskupi Tadeusz Rakoczy i Piotr Greger oraz katecheci i duszpasterze z całej diecezji. Na czele młodzi nieśli krzyż i relikwie bł. Jana Pawła II który zapoczątkował coroczne diecezjalne spotkania młodzieży w kościołach lokalnych na całym świecie. W tym roku było to także preludium do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się pod przewodnictwem papieża Franciszka w Rio de Janeiro w Brazylii. Jak co roku młodzież przyniosła ze sobą palmy. Najwyższą przygotowali oazowicze z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, razem ze swoim duszpasterzem ks. Zygmuntem Mizią. Miała aż 8,7 metra wysokości! Na zakończenie spotkania w katedrze bp Tadeusz Rakoczy poświęcił krzyż i emblematy, które będą towarzyszyć pierwszej pieszej pielgrzymce diecezji do Łagiewnik, a także przekazał młodym, którzy polecą do Rio de Janeiro kopię ikony Matki Bożej: Salus Populi Romani – Ocalenie Ludu Rzymskiego. Kolejne grupy młodych odebrały także symboliczne światła Stróżów Poranka, wręczane od Światowych Dni Młodzieży w Rzymie. Spotkanie w katedrze nie zakończyło świętowania. Mimo przenikliwego mrozu, wielu młodych uczestniczyło w koncercie ewangelizacyjnym na placu św. Mikołaja. Każdy zmarznięty mógł się posilić grochówką i herbatą.