Narciarskie zjazdy po Muszlę św. Jakuba

Urszula Rogólska

publikacja 28.02.2013 23:40

Stu dwudziestu uczestników - narciarzy i narciarek - wystartowało w slalomie gigancie o Muszlę św. Jakuba podczas 10. Zimowej Olimpiady Ministrantów w Szczyrku

W Szczyrku, na Skrzycznem - wyciąg Doliny (koło Jaworzyny) - na starcie slalomu giganta o Muszlę św. Jakuba Apostoła stanęli młodzi narciarze i narciarki z piętnastu parafii diecezji. W zawodach 10. Zimowej Olimpiady Ministrantów wzięło udział około 70 ministrantów i lektorów. Tym zawodom towarzyszyły także mistrzostwa uczniów szkół parafii św. Jakuba w Szczyrku. Łącznie wystartowało około 120 zawodników i zawodniczek.

Najszybsi w całych zawodach byli uczniowie szkół średnich: Borys Madejczyk z Wisły (jego czas to: 00:55:11) i Przemek Bednarski z Mikuszowic (00:57:85).

Niewiele wolniej na mecie zameldowała się gimnazjalistka Dominika Sanetra ze Szczyrku (00:59:36), która uzyskała czas lepszy od większości startujących chłopaków!

Każda parafia mogła wystawić reprezentację liczącą od 1 do 12 ministrantów, w trzech kategoriach wiekowych:

- szkoła podstawowa - 4 ministrantów

- gimnazjum - 4 ministrantów

- szkoła średnia i studenci - 4 lektorów

Po zakończeniu rywalizacji na stoku, wszyscy spotkali się na poczęstunku i rozdaniu nagród w salce kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w szczyrkowskiej parafii św. Jakuba. Dyplomy, puchary i nagrody wręczali najszybszym: ks. Andrzej Loranc - proboszcz w Szczyrku i ks. Jerzy Gibas - szef Biura Promocji Kultury i Sportu Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Nad całością organizacyjnie czuwał inicjator zawodów - ks. Krzysztof Cojda.

Na zakończenie sportowego spotkania, każdy uczestnik mógł uczcić relikwie św. Jakuba.

Organizatorami zawodów byli: parafia rzymsko-katolicka św. Jakuba w Szczyrku, Biuro Promocji Kultury i Sportu Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku oraz Grupa Beskidzka GOPR.

 

Wyniki 10. Zimowej Olimpiady Ministrantów diecezji bielsko-żywieckiej

Szkoły podstawowe

1. Paweł Gluza - Szczyrk

2. Maciej Pindel - Mikuszowice

3. Szymon Trojak - Czaniec

Gimnazja

1. Maciej Kowalcze - Szczyrk

2. Michał Kudłacik - Targanice

3. Krystian Kurowski - Meszna

Szkoły ponadpodstawowe

1. Borys Madejczyk - Wisła

2. Przemek Bednarski - Mikuszowice

3. Jakub Leja - Szczyrk