Złote i diamentowe pary z medalami

Urszula Rogólska

publikacja 23.02.2013 20:46

23 bielskie pary obchodzące 50. rocznicę zawarcia małżeństwa oraz trzy świętujące 60-lecie, odebrały prezydenckie medale za długoletnie pożycie.

Złote i diamentowe pary z medalami W bielskim Urzędzie Stanu Cywilnego Jacek Krywult - prezydent Bielska-Białej - wręczył medale Prezydenta RP małżeństwo z 50- i 60-letnim stażem małżeńskim Urszula Rogólska/GN

Par, które w tym roku świętują długoletnie jubileusze małżeńskie, jest tak wiele, iż ich święto w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej obchodzono przez dwa dni - 20 i 21 lutego br.

Wszystkim dostojnym jubilatom, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult wręczył medale przyznane im przez Prezydenta RP. Małżeństwom gratulował także obecny na uroczystości ks. dr Andrzej Mojżeszko - proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Białej, na terenie której znajduje się siedziba bielskiego USC.

- Chciałem wyrazić ogromne zadowolenie i satysfakcję z tego faktu, że możemy dziś z państwem uczestniczyć w tym pięknym jubileuszu - podkreślał prezydent Krywult. - Tak się składa, że w naszym mieście mieszka bardzo dużo par, które obchodzą pięćdziesiąt, sześćdziesiąt, siedemdziesiąt i więcej lat małżeństwa. Cieszymy się, że mamy tylu długowiecznych mieszkańców - mamy także wielu stulatków. Chciałem państwu podziękować. Za to, że - jeśli to miasto było zawsze piękne, a dzisiaj jeszcze bardziej pięknieje - to państwo macie swój wkład, swoją cegiełkę w tym. Chciałem wam podziękować, że związaliście swoje życie z tym miastem.

Ks. Andrzej Mojżeszko dodał, że historia naszego życia, to historia rezygnacji - i w życiu istotne jest, by rezygnować z tego, co złe i wybierać to, co dobre, szlachetne, co buduje. - I właśnie ten wasz jubileusz, to ta historia - mówił ksiądz proboszcz. - Cieszymy się razem z wami i życzymy, aby dalej otaczała was Boża Opatrzność i błogosławieństwo w każdej chwili życia. Życzymy wam, by to dzisiejsze święto było dla was okazją, żeby Panu Bogu podziękować za całe wasze życie, aby Jego opieka nie ustawała nad wami.

Jak poinformowali bielscy urzędnicy, w gronie tegorocznych jubilatów obchodzących 50-lecie zawarcia małżeństwa znaleźli się także państwo Natalia i Piotr Wala, zasłużeni sportowcy. Pani Natalia to czołowa polska gimnastyczka przełomu lat 50. i 60., piętnastokrotna mistrzyni kraju, dwukrotna mistrzyni Europy, brązowa medalistka olimpijska z Melbourne (1956). Natomiast Pan Piotr to były skoczek narciarski, olimpijczyk, trzykrotny mistrz Polski, a także dwukrotny uczestnik mistrzostw świata.

Kolejne uroczystości jubileuszowe w bielskim USC zaplanowano na marzec br.