Urodziny najstarszej mieszkanki Nowej Wsi

Urszula Rogólska/GN, portal "Nowa Wieś w gminie Kęty"

publikacja 20.10.2012 22:15

Uroczysta Msza św., urodzinowy tort, wielu toastów i.... tańce! Tak setne urodziny pani Katarzyny Kotlarczyk świętowała razem z jubilatką cała Nowa Wieś koło Kęt. Pani Katarzyna, to najstarsza mieszkanka sołectwa, całej gminy Kęty i czwarta stulatka w powiecie oświęcimskim.

Urodziny najstarszej mieszkanki Nowej Wsi Najbliżsi, ale i cała Nowa wieś świętowała setne urodziny pani Katarzyny Kotlarczyk Portal „Nowa Wieś w gminie Kęty”

Świętowanie rozpoczęła Msza św., którą w intencji Jubilatki w nowowiejskim kościele św. Maksymiliana sprawowali: ks. Edward Kobiesa - proboszcz i wikary - ks. Mieczysław Piela. Jubilatka osobiście uczestniczyła w Eucharystii, otoczona swoimi najbliższymi, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Nowej Wsi.

Podczas Mszy św. odczytano specjalny list biskupa Tadeusza Rakoczego dla pani Katarzyny.

Druga część uroczystości miała miejsce w remizie OSP w Nowej Wsi. Do życzeń ustawiła się długa kolejka gości. Składali je m. in.: rodzina Jubilatki, przedstawiciele rady sołeckiej z Andrzejem Kajorem sołtysem Nowej Wsi, goście z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie i Halina Romanek - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kętach.

Na ręce pani Katarzyny listy gratulacyjne przesłali także premier RP Donald Tusk, wojewoda małopolski Jerzy Miller, a także Tomasz Bąk, burmistrz Kęt.

Uśmiechnięta Jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia, kwiaty i prezenty, a w czasie biesiadowania dała się nawet porwać do tańca!