Nowy numer 15/2024 Archiwum

Niebawem rozpoczną się zapisy na diecezjalne pielgrzymowanie do Łagiewnik

Przed rokiem było nas ponad 1300. Ilu pielgrzymów wyruszy w tym roku na przełomie kwietnia i maja do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach? 25 lutego ruszają zapisy.

Na XII pielgrzymowanie do łagiewnickich sanktuariów - Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II zapraszają już dziś: Irena Papla - inicjatorka pielgrzymki i szefowa jej biura, razem z ks. Marcinem Samkiem - głównym przewodnikiem, na co dzień wikarym w parafii św. Jakuba w Rzykach.

W tym roku szczególną przewodniczką w drodze do Pana Jezusa Miłosiernego będzie Ta, która od pierwszej pielgrzymki jest stale obecna wśród pątników, zwłaszcza podczas porannych godzinek i modlitwy różańcowej - Jego Matka. Wędrowaniu do Łagiewnik towarzyszyć będzie hasło: "Tulmy się do Matki Miłosierdzia".

Pielgrzymka odbędzie się od wtorku 30 kwietnia do piątku 3 maja. Trwają ostatnie ustalenia odnośnie trasy, programu i księży przewodników tradycyjnych siedmiu grup, którym patronują: św. Faustyna, św. Jan Paweł II, bł. ks. Michał Sopoćko, św. Maksymilian, św. abp Józef Bilczewski, św. Brat Albert i św. Matka Teresa.

Zapisy na tegoroczną wędrówkę rozpoczynają się w niedzielę 25 lutego i potrwają do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia. Zapisać się można poprzez formularz na stronie: faustyna.bielsko.pl lub w parafiach:

  • Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim w Bielsku-Białej,
  • Narodzenia NMP w Lipniku,
  • św. Magdaleny w Cieszynie,
  • Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Kętach-Podlesiu i
  • kawiarence Przystań przy konkatedralnej parafii Narodzenia NMP w Żywcu,

Wpisowe na pokrycie kosztów organizacyjnych - 100 zł, a dzieci do lat 10 - gratis.

W imieniu całego sztabu pielgrzymkowego - serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy