Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zapraszamy do Kęt na festiwal Psallite Deo

Już w najbliższy czwartek 19 października rozpocznie się 26. edycja Festiwalu Sztuki Religijnej - Psallite Deo, organizowanego przez Dom Kultury w Kętach. Na festiwalowy program złożą się w tym roku spotkania ze sztuką plastyczną, filmową i muzyczną, a przede wszystkim ze świętymi...

Szczególny charakter tegorocznej edycji wiąże się z faktem, że festiwalowe wydarzenia wpisują się w program inauguracji Roku św. Jana Kantego i obchodów 550. rocznicy jego śmierci.

W programie po raz pierwszy znalazł się nowy punkt: konkurs plastyczny organizowany pod hasłem: „Niebiańskie drogowskazy świętych naszej ziemi”. Zaproszeni zostali uczestnicy w każdym wieku, w tym także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W piątek 20 października o 16.30 w Domu Kultury odbędzie się podsumowanie tego konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej, a o 17.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie poświęcone misjonarce Helenie Kmieć, pokaz filmu o niej i otwarcie wystawy „Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”.

W sobotę 21 października o 9.00 rozpocznie się konkurs muzyczny Psallite Deo, którego wyniki zostaną ogłoszone o 16.30. W przerwie - o 14.30 - zaplanowana jest projekcja filmu o bł. rodzinie Ulmów i spotkanie z reżyserem. Na to i wymienione wyżej wydarzenia - wstęp wolny.

Od 19 października odbędą się też pokazy filmowe: o 16.30 - „Raport Pileckiego”, o 18.30 „Żeby nie było śladów”, a 21 października o 18.00 - filmu „Blachnicki. Życie i Światło”. Bilety wstępu - 14 zł.

Organizatorzy zapraszają też 22 października od 9.00 do 14.30 na 11. Jarmark Świętojański, który się odbędzie na kęckim Rynku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy