Nowy numer 49/2023 Archiwum

Wielkie odliczanie u św. Pawła w Bielsku-Białej

Przez minione cztery lata wierni bielskiej parafii św. Pawła zabiegali o to, by udało się naprawić dach ich kościoła, odnowić elewację, wymalować wnętrze. Teraz pozostało "Wielkie odliczanie" do dnia poświęcenia ich świątyni, na które zapraszają wszystkie pokolenia. Zainauguruje je festyn z mnóstwem atrakcji.

Od 29 czerwca tego roku kościół św. Pawła Apostoła na bielskim os. Polskich Skrzydeł, to wyjątkowe miejsce na mapie Bielska-Białej. Dzięki dekretowi Stolicy Apostolskiej, nawiedzając go do 29 czerwca 2024 r., codziennie można zyskać odpust zupełny. Ten roczny przywiej został nadany miejscu w związku z 25-leciem erygowania parafii.

- Zapraszamy więc do nas codziennie, a w nadchodzących tygodniach szczególnie na ważne dla nas parafialne wydarzenia: 30 września - na czwarty festyn pod hasłem "Wielkie odliczanie" i rozpoczynające się tego dnia rekolekcje, które poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr. Ten czas przygotuje nas do finału odliczania: dnia uroczystego poświęcenia naszego kościoła, które będzie miało miejsce w sobotę 4 listopada - mówi ks. proboszcz Piotr Leśniak.

Parafianie, którzy po raz kolejny angażują się w organizację wrześniowego festynu razem ze swoimi duszpasterzami: ks. Leśniakiem i ks. wikarym Przemysławem Guziorem, pracują nad jego programem od wielu tygodni.

Pierwszy piknik przygotowali w 2019 r., a dochód z niego przeznaczyli na remont dachu kościoła. Zabawa udała się wyśmienicie, więc po pandemicznej przerwie spotkali się znowu w 2021 i 2022 r. Dzięki festynom odnowili elewację i pomalowali wnętrze świątyni.

Tu już każdy wie, co należy do jego obowiązków, a w tym roku do stałej ekipy dołączyła z kreatywnymi pomysłami świetnie zorganizowana młodzież. Razem zapraszają na 30 września wszystkich, bez wyjątku.

- Rozpoczniemy w samo południe hejnałem i modlitwą "Anioł Pański". Będą pokazy strażaków z OSP Stare Bielsko, warsztaty artystyczne, konkursy, zabawy dla dzieci, cegiełki z nagrodami, wspólny śpiew, tańce, które poprowadzi młodzież z księdzem wikarym - wymieniają. - Oczywiście nie zabranie legendarnych już kulinariów: będą przysmaki z grilla, naleśniki, grochówka, pajda z domowym smalcem i ogórkiem, słodkie wypieki i - po raz pierwszy - pyszne placki ziemniaczane.

Gościem specjalnym festynu będzie znakomity zespół uwielbieniowy "Wielkie Rzeczy", spotykający się w parafii św. Michała Archanioła w Wilkowicach. Jego koncert zaplanowano na 17. A o 19 Msza św. z pierwszym spotkaniem rekolekcyjnym zamknie festyn i rozpocznie miesiąc bezpośrednich  przygotowań do poświęcenia kościoła. Dochód uzyskany z festynu, parafianie chcą przeznaczyć na wykończeniowe prace remontowe.

- Naszym symbolem jest w tym roku zegar. Wyznacza nam nie tylko czas do dnia poświęcenia kościoła, ale i pokazuje, że - jak mówił bł. kard Wyszyński - "Czas to miłość". Ufamy, że tej Bożej i wzajemnej miłości, doświadczymy też we wzajemnych relacjach na tym integracyjnym spotkaniu - dodają duszpasterze.

Wielkie odliczanie u św. Pawła w Bielsku-Białej  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy