Chcemy wspólnie zastanowić się, jak możemy za pośrednictwem naszych pielgrzymkowych przeżyć i doświadczeń dotrzeć do innych młodych ludzi i zachęcić ich, by w swoich wakacyjnych planach przewidzieli też czas na pielgrzymkę - nawet jeśli do tej pory nie mieli okazji jej przeżyć. Chcemy podzielić się pomysłami, jak przekonać innych do dawania świadectwa wiary wszędzie tam, gdzie się znajdujemy. Między innymi dlatego umówiliśmy się w miejscu, które dla wielu osób nie budzi skojarzeń związanych z wiarą, a przecież będziemy tam razem, żeby na temat pogłębiania wiary porozmawiać - tłumaczy ks. Koryciński.
Pielgrzymi bielsko-żywieccy na Jasnej Górze, 11 sierpnia 2022 r.Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Jak dodaje kapłan, w spotkaniu wezmą też udział księża przewodnicy i przedstawiciele medialnej obsługi pielgrzymki.








