Nowy numer 48/2023 Archiwum

Oświęcimski Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy od św. Maksymiliana

W niedzielę 18 września w Oświęcimiu odbędzie się 9. edycja Marszu dla Życia i Rodziny. Jego organizatorami są środowiska działające przy parafii św. Maksymiliana: Akcja Katolicka, Bractwo Trzeźwości, Ruch Światło-Życie, Stowarzyszenie "Abstynencja", a także powiat oświęcimski i miasto Oświęcim.

Swoim patronatem marsz objęli: bp Roman Pindel, starosta Andrzej Skrzypiński i prezydent Janusz Chwierut.

- W tym roku pójdziemy pod hasłem „I ślubuję Ci…”. Chcemy podkreślić, jak ważna jest rodzina i zobowiązanie małżeńskiej przysięgi - mówią organizatorzy.

Marsz rozpocznie Msza św. o 12.00 w kościele św. Maksymiliana, po której o 13.15 uczestnicy wyruszą ulicami Oświęcimia do kościoła św. Józefa w Oświęcimiu-Zasolu, przy którym przewidziany jest o 14.30  poczęstunek, a o 15.00 – koncert zespołu Fausystem.

- Po dwuletniej przerwie, spowodowanej epidemią COVID-19, doświadczeni trudnym okresem izolacji i ograniczeń we wzajemnych kontaktach, pragniemy po raz kolejny publicznie zamanifestować, że najważniejsza dla wszystkich jest rodzina. Dzięki naszym najbliższym, w rodzinie, mogliśmy przetrwać miniony czas niepewności, długich rozstań a często nagłych i ostatecznych pożegnań. Ostoją i siłą naszych rodzin w takich sytuacjach jest trwałość małżeńskich więzi. Stąd w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny chcemy przypomnieć i podkreślić dozgonne zobowiązanie, które ślubowaliśmy sobie wzajemnie w małżeńskiej przysiędze. Dlatego w tym roku pójdziemy pod hasłem „I ślubuję Ci …..”. Jak w poprzednich latach do udziału zapraszamy oświęcimskie rodziny i wszystkich uznających życie i rodzinę za wartości bezcenne - dodają organizatorzy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy