Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Młodzi z całej diecezji oraz ich goście w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem

Już po raz ósmy żywiecki amfiteatr pod Grojcem będzie gościł dzieci i młodzież ze wspólnot formacyjnych spotykających się w bielsko-żywieckich parafiach. Z młodymi będą biskup Roman Pindel i ich duszpasterze. Nie zabraknie gości specjalnych!

Przed południem w sobotę 10 września amfiteatr w Żywcu znów wypełnią młodzi z całej diecezji, by razem świętować uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wspólnot dziecięcych i młodzieżowych.

W tym roku plan wydarzenia będzie nieco inny. Jak informują diecezjalni duszpasterze młodych, z ks. Kamilem Kuchejdą na czele, spotkanie rozpocznie się o 10.00 na scenie plenerowej zawiązaniem wspólnoty i wspólną zabawą. O 11.00 dla wszystkich wystąpi TAU - raper, którego twórczość muzyczna oparta jest o mocne świadectwo wiary i działania Pana Boga w jego życiu.

Po przerwie na agape - najważniejszy moment dnia: o 12.45 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Po raz pierwszy publicznie zostaną pokazane relikwie bł. Carla Acutisa, które od niedawna znajdują się w posiadaniu diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.

- Rozpoczęcie roku formacyjnego to czas oddania Panu Bogu najbliższych miesięcy, w których chcemy kształtować serca i zacieśniać z Nim więź - mówią duszpasterze młodych. - To również spotkania z ludźmi, z którymi tworzyło się wakacyjne wspólnoty i spędzało się czas na wyjazdach diecezjalnych i parafialnych.

W imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy!

Młodzi z całej diecezji oraz ich goście w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy