Nowy numer 48/2023 Archiwum

GraMY doBBro VI - charytatywny koncert solidarności z Ukrainą

- W tych trudnych czasach chcemy być razem - razem jesteśmy silni, potrafimy się lubić, szanować, pomagać. Chcemy wyrazić swoje wsparcie dla objętej wojną Ukrainy, chcemy pokazać, że nigdy nie wolno się poddawać. Nawet jeśli strach będzie miał coraz więcej argumentów - wybieramy nadzieję! - mówią organizatorzy koncertu.

Będzie to szósta edycja #graMYdoBBro - wspólnej inicjatywy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i lokalnych artystów. Tym razem soliści i zespoły wystąpią charytatywnie w sobotę 30 lipca o 19 na scenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, pod hasłem: "Nadzieja".

- W tych trudnych czasach chcemy być razem - razem jesteśmy silni, potrafimy się lubić, szanować, pomagać. Chcemy wyrazić swoje wsparcie dla objętej wojną Ukrainy, chcemy pokazać, że nigdy nie wolno się poddawać. Nawet jeśli strach będzie miał coraz więcej argumentów - wybieramy nadzieję! - mówią organizatorzy. TUTAJ znajdziecie zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego na koncert.

To kolejna edycja przedsięwzięcia przygotowana z myślą o Ukrainie. Pierwsza odbyła się 6 marca - zaraz po napaści Rosji na Ukrainę.

Na scenie wystąpi 30 solistów, grup i zespołów wielkich serc. Koncert poprowadził Piotr Skucha, a gościem specjalnym będzie Leon Voci. To zespół ze Lwowa założony w 2015 r. W tłumaczeniu z języka włoskiego i hiszpańskiego LeonVoci oznacza "Głosy lwów" lub "Głosy Lwowa". Jak sami informują na swojej stronie internetowej: "popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy na współczesną manierę. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem".

Są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Wystąpili w polskiej edycji programu "Mam talent", gdzie jury i widzowie przyjęli ich owacjami na stojąco.

Wstęp na bielski koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

A szczegóły na plakacie:

GraMY doBBro VI - charytatywny koncert solidarności z Ukrainą  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy