Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pierwsze spotkanie 10. Ewangelizacji w Beskidach - na Rysiance z Domowym Kościołem!

"Na zawsze razem" - pod takim hasłem rozpoczynają się - już po raz dziesiąty - wakacyjne spotkania z Dobrą Nowiną na beskidzkich szczytach. Inspiracją dla hasła stało się "25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich" opracowanych przez o. Bogdana Kocańdę OFMConv z Rychwałdu.

W sobotę 2 lipca br. rozpoczyna się jubileuszowa, dziesiąta Ewangelizacja w Beskidach, którą zainicjowały wspólnoty działające przy Fraternii Franciszkańskiej w Rychwałdzie, a których pomysł kontynuuje franciszkańska Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka.

W tym roku szczególną modlitwą są otoczone małżeństwa, ale oczywiście do górskiego wędrowania zaproszeni są wszyscy.

Inspiracją dla hasła EWB: "Na zawsze razem" stało się "25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich", opracowanych przez o. Bogdana Kocańdę OFMConv. oraz słowa Jacka Pulikowskiego: "Najważniejsza dla ratowania świata jest budowa pięknych więzi małżeńskich".

Wszystkie spotkania odbędą się w osiem wakacyjnych sobót. Na każdy ze szczytów można iść dowolnie wybranym szlakiem, by w samo południe dotrzeć na Mszę św. na szczycie. Na każdej górze małżonków czeka niespodzianka. Przygotują ją wspólnoty ewangelizacyjne odpowiedzialne za spotkania. O pierwsze - 2 lipca na Rysiance - zatroszczą się małżonkowie Domowego Kościoła z Żywca.

Bardzo serdecznie zapraszamy absolutnie wszystkich w góry! Za radą organizatorów prosimy także, by zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe informujące o parkingach, a zwłaszcza zakazie ruchu w pobliżu szlaków.

A bieżące informacje o EwB znajdziecie także na jej facebookowym profilu - TUTAJ.

Oto program tegorocznego wędrowania:

  • 1. 2 lipca - Hala Rysianka - Prawo Boże,
  • 2. 9 lipca - Kotarz - Prawo wizji życia,
  • 3. 16 lipca - Trzy Kopce Wiślańskie - Prawo wspólnych wartości,
  • 4. 23 lipca - Słowianka - Prawo prawdy,
  • 5. 30 lipca - Krawców Wierch - Prawo wspólnego stołu,
  • 6. 6 sierpnia - Góra Żar - Prawo szczęścia,
  • 7. 13 sierpnia - Leskowiec - Prawo niesienia krzyża,
  • 8. 20 sierpnia - Magurka Wilkowicka - Prawo zwycięstwa.
Pierwsze spotkanie 10. Ewangelizacji w Beskidach - na Rysiance z Domowym Kościołem!   Pierwsze spotkanie 10. Ewangelizacji w Beskidach - na Rysiance z Domowym Kościołem!  

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy