Nowy numer 32/2022 Archiwum

Papieskim szlakiem przez Wadowice - na kremówki!

Wadowicką kolejką można przejechać przez miasto, odwiedzając 13 miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły w tym mieście. Wakacyjne zaproszenie do skorzystania z tej oferty zyskało dodatkową atrakcję - każdy, kto do 30 czerwca wykupi online bilety na przejazd, otrzyma bezpłatne zaproszenie na słynną wadowicką kremówkę! A wyprawę kolejką z kremówką gratis można realizować przez całe wakacje, aż do 31 sierpnia.

Pamiętne słowa papieża Jana Pawła II, wypowiedziane podczas spotkania z wiernymi w Wadowicach w czerwcu 1999 r., związane były z jego wspomnieniami. "Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło" - wspominał wtedy.

Dziś do wyprawy szlakiem tych wspomnień zapraszają organizatorzy wycieczek kolejką wadowicką "Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II - Szlak Karola Wojtyły". Wycieczka skierowana jest do każdej grupy wiekowej - do dzieci i młodzieży, ale również do osób dorosłych, seniorów. Trasa obejmuje wszystkie miejsca w Wadowicach związane z życiem K. Wojtyły, a dzięki objaśnieniom przewodnika można poznać nie tylko historię tych miejsc i obiektów, ale także ciekawe fakty i anegdoty dotyczące życia świętego papieża.

Na trasie przejazdu kolejki, która wyrusza z przystanku Wadowice, czyli z parkingu przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów, za bazyliką na rynku, znajdą się m.in. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, dawna szkoła, do której uczęszczał przyszły papież, Dom Katolicki, w którym reżyserował sztuki młody K. Wojtyła, a także dom, w którym mieściła się cukiernia ze słynnymi kremówkami...

Przejazd kolejką trwa 30-40 minut, w lipcu i sierpniu odbywa się codziennie od 10.00 do 16.00 , a w soboty, niedziele i święta - od 10.00 do 17.00.

Osoby, które kupią bilety do 30 czerwca, w czasie podróży otrzymają talony na kremówkę gratis, która serwowana jest w kawiarence obok przystanku przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.atrakcjewadowice.pl/sladami-jana-pawla-ii. Tam także wszelkie dodatkowe informacje.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama