Nowy numer 38/2023 Archiwum

Przyjdą z relikwiami arcybiskupa z Wilamowic do Hałcnowa - możesz dołączyć

Wilamowice, które co roku goszczą pielgrzymów idących z Bielska-Białej na Jasną Górę, nigdy dotąd - ze względu na swe położenie - nie znalazły się na trasie pieszej pielgrzymki z Hałcnowa do Łagiewnik. W tym roku - Roku św. Józefa Bilczewskiego - będzie inaczej za sprawą ks. Piotra Niemczyka i grupy pątników!

W Roku św. Józefa Bilczewskiego, pieszym pielgrzymom, którzy od 30 kwietna do 3 maja pójdą z Hałcnowa do Łagiewnik, będą towarzyszyć relikwie świętego arcybiskupa. Do Hałcnowa przyniosą je pielgrzymi z ks. Piotrem Niemczykiem.

Kiedy tylko został ogłoszony Rok św. Józefa Bilczewskiego, ks. Piotr Niemczyk - przewodnik grupy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej, której patronuje święty arcybiskup lwowski pochodzący z Wilamowic - zastanawiał się jak to zrobić, by miasto jego urodzenia, odległe od Hałcnowa o ok. 10 km, znalazło się na pielgrzymiej trasie. Wtedy zrodził się najprostszy pomysł, by dotrzeć do Wilamowic, nim rozpocznie się Msza św. inaugurująca pielgrzymkę w Hałcnowie.

Taki też jest plan. Ks. Piotr i wszyscy pielgrzymi, którzy chcą do niego dołączyć, spotkają się w sobotę 30 kwietnia rano, o godzinie 8.00, w kościele Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach - będącym także diecezjalnym sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego. Tutaj odbiorą relikwie św. Józefa Bilczewskiego z rąk kustosza sanktuarium i proboszcza parafii ks. prałata Stanisława Morawy, a następnie pójdą z nimi pieszo do hałcnowskiej bazyliki.

W imieniu ks. Piotra oraz głównego przewodnika pielgrzymki ks. Tomasza Sroki i Ireny Papli - jej inicjatorki i szefowej pielgrzymkowego biura - serdecznie zapraszamy wszystkich wytrwałych, którzy chcą w ten sposób rozpocząć tegoroczne pielgrzymowanie i tych, którzy nie będą mogli pokonać jej tradycyjnej trasy. Bagaże pielgrzymów, którzy zdecydują się na ten etap będą przewiezione samochodem do Hałcnowa.

O 10. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej przeczytacie także TUTAJ.

A TUTAJ zapraszamy do wspomnień z 2019 r. kiedy to po raz ostatni przed pandemią pielgrzymi mogli przejść wspólnie całą trasę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy