Nowy numer 39/2023 Archiwum

Festiwal Sacrum in Musica już od poniedziałku!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Bielskie Centrum Kultury im. M. Koterbskiej zaprasza na 21. edycję Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu - Sacrum in Musica. Festiwal rozpoczyna się w poniedziałek 4 kwietnia, a honorowym patronatem objął wydarzenie bp Roman Pindel.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu rozpocznie się już w poniedziałek 4 kwietnia i potrwa do 7 kwietnia.

Będzie, podobnie jak dotąd, okazją do spotkania z muzyką sakralną różnych tradycji.

Nad programem czuwali muzycy bielskiego zespołu The ThreeX, którzy z powodu pandemii i utrudnień w podróżowaniu tym razem skupili się głównie na artystach polskich. Jak podkreślają, nie było problemów w przygotowaniu atrakcyjnego programu.

  • W pierwszym koncercie 4 kwietnia o 18.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim wystąpi Bielska Orkiestra Kameralna i soliści: Natalia Kawałek-Plewniak oraz Rafał Tomkiewicz. Pod dyrekcją Yaroslava Shemeta wykonają m.in. „Stabat Mater” G. Pergolesiego.
  • We wtorek 5 kwietnia w kościele ewangelickim w Starym Bielsku utwory sakralne wykona Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak, a na organach zagra Daniel Strządała.
  • W środę 6 kwietnia w sali ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim swoje niepowtarzalne spojrzenie na muzykę klezmerską zaprezentuje zespół NeoKlez.
  • W czwartek 7 kwietnia, w ostatnim dniu festiwalu, do sali koncertowej BCK na koncert zaprasza Bielski Chór Gospel, który zaśpiewa pod dyrekcją Briana Fentressa.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 18.00, a bilety można nabywać w BCK i on-line.

Posłuchaj, co o festiwalu mówią twórcy tegorocznego programu z zespołu The Treex :

Rozmowa z Jackiem Obstarczykiem cz. 1.

Rozmowa z Jackiem Obstarczykiemcz. 2.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast