Bielsko-Żywiecki

Święto Życia oraz poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Dziś Dzień Świętości Życia. W łączności z papieżem Franciszkiem parafie zapraszają także do udziału w akcie poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nasi biskupi będą przewodniczyć nabożeństwom w Cieszynie i Bielsku-Białej.

Przypadający dziś Dzień Świętości Życia to także 30. rocznica erygowania diecezji bielsko-żywieckiej. Główne obchody z udziałem biskupa Romana Pindla odbędą się w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

O godz. 17 w łączności z papieżem Franciszkiem księża i wierni poświęcą Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Fatimskiej. O 17.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o 18.00 biskup będzie przewodniczył Mszy św.

Biskup przyjmie także deklaracje o przystąpieniu do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a na zakończenie Mszy św. pobłogosławi kobiety oczekujące potomstwa oraz matki z małymi dziećmi.

Z kolei biskup Piotr Greger będzie przewodniczył uroczystościom w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. O 17.00 rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne z Aktem Poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP, o 17.45 - Droga Krzyżowa, a o 18.30 - Msza św.

Uroczyste nabożeństwa w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem oraz Msze św., w czasie których będzie można złożyć deklaracje dołączenia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, odbędą się w parafiach całej diecezji.

Złożone w tym dniu ofiary będą przeznaczone na pomoc, jaką służy Diecezjalny Dom Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej

« 1 »