Nowy numer 15/2024 Archiwum

Halina Frąckowiak zaśpiewa kolędy przy żłóbku w Pogórzu

W sobotę 8 stycznia o 17.00 w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu rozpocznie się jubileuszowa dziesiąta edycja "Pogórskiego Kolędowania". W tym wielkim koncercie kolęd i pastorałek wystąpią najpierw muzycy z naszej diecezji: zespół Fausystem, wraz z którym śpiewać będzie Aleksandra Nykiel, a gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Halina Frąckowiak.

Jubileuszowe Pogórskie Kolędowanie przy betlejemskim żłóbku w kościele w Pogórzu, podobnie jak wszystkie poprzednie edycje, organizowane jest przez grupę świeckich, a w trakcie koncertu wolontariusze zbierają datki na cele charytatywne.

- W ostatnich latach zebrane środki przeznaczamy na doposażenie parafialnej wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Rok temu udało nam się zakupić 5 koncentratorów tlenu. W czasie pandemii jest na nie wielkie zapotrzebowanie, więc teraz chcemy dokupić kolejne. Jeśli wystarczy pieniędzy, kupimy także łóżka medyczne, które są również potrzebne - mówi Dariusz Kupka, jeden z inicjatorów i organizatorów koncertu, zapraszając do Pogórza.

Przed rokiem, z powodu pandemii, koncert odbył się bez udziału publiczności w kościele, ale był dostępny online i tak samo można było przekazywać datki. - W tym roku można będzie uczestniczyć w koncercie w kościele, oczywiście przy zachowaniu sanitarnych limitów obowiązujących obecnie, a więc do 30 proc. miejsc w świątyni. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wejście na koncert od 16.15. Zapraszamy więc do wspólnego kolędowania. Można będzie też oglądać koncert dzięki transmisji na stronie internetowej parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu, a także na portalu YouTube i Facebook - mówią organizatorzy.

Zaproszenie

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy