Nowy numer 21/2023 Archiwum

Rodziny 2+3 i jeszcze więcej - Kalna na was czeka!

Po ponad rocznej przerwie na nowo spotyka się bielsko-żywiecki DRWaL - Duszpasterstwo Rodzin Wielodzietnych albo Licznych. Rodziny z duszpasterstwa zapraszają także wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak to jest mieć trójkę, czwórkę, piątkę i więcej pociech.

Zaczęło się w 2014 r. od Małgorzaty i Romana Bielickich, rodziców ośmiorga dzieci. To oni razem z ks. Tomaszem Gorczyńskim wpadli na pomysł powołania DRWaL-a - Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych. Dziś wspólnocie liderują Agata i Artur Markowscy i zapraszają na wznowione familijne spotkania.

- Przed pandemią spotykaliśmy się co miesiąc w Hałcnowie. Pomyśleliśmy jednak o zmianie. Tym bardziej, że po jednej z Niedziel Świętej Rodziny, którą świętowaliśmy w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP, o DRWaL-u dowiedziało się wiele rodzin z Żywiecczyzny. Wychodząc im naprzeciw, postanowiliśmy przenieść nasze spotkania bliżej ich domów - mówią małżonkowie. - Dzięki życzliwości ks. Kazimierza Hanzlika, proboszcza parafii św. Antoniego w Kalnej, od września nasze spotkania odbywają się tu w drugie soboty miesiąca.

Agata i Artur Markowscy z Wilamowic - liderzy DRWaL-a zapraszają do Kalnej.   Agata i Artur Markowscy z Wilamowic - liderzy DRWaL-a zapraszają do Kalnej.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Zaczyna je Msza św. o 17.00. Następnie rodzice słuchają konferencji, a dzieci spędzają czas pod opieką diakonii wychowawczej. Spotkanie kończy gościna przy stole w sali pod kościołem. Podczas wrześniowego spotkania konferencję o Księdze Rodzaju głosił ks. T. Gorczyński - diecezjalny duszpasterz rodzin.

- Zależy nam na tym, byśmy byli dla siebie nawzajem grupą wsparcia. Po tej długiej przerwie wszyscy widzimy, jak bardzo nam - a zwłaszcza naszym dzieciom - brakowało takiej wspólnoty - dodają Markowscy.

Na kolejne spotkanie w sobotę 9 października o 17.00 zapraszają rodziny wielodzietne i liczne oraz wszystkich, którzy chcą je poznać.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy