Dla starszych ten wieczór był okazją do przypomnienia sobie postaci papieża Polaka, dla najmłodszych - może pierwszą tak rozbudowaną lekcją o wielu aspektach jego pontyfikatu. Dla wszystkich - spotkaniem ze słowem i mistrzowską muzyką w wykonaniu orkiestry dętej gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie!
Na zaproszenie parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce, z ks. proboszczem Ryszardem Knapikiem na czele, a także tutejszej rady osiedla i stowarzyszenia "Straconka moim domem" z Krzysztofem Seneckim - w kościele parafialnym gościła orkiestra dęta gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie wraz z solistami, pod dyrekcją Urszuli Szkucik-Jagiełki. Przygotowali Koncert Papieski.
Muzycy orkiestry gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie podczas Koncertu Papieskiego w Straconce.Ks. Ryszard Knapik życzył słuchaczom, by spotkanie było dla nich nie tylko koncertem, ale i okazją do refleksji, przypomnienia sobie papieża Polaka, ożywienia wiary, którą i on ożywiał w sercach swoich rodaków. Wśród obecnych znaleźli się także przyjaciele orkiestry z bestwińskimi duszpasterzami: ks. kan. Cezarym Dulką i ks. wikarym Adamem Wandzlem.
Orkiestra przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Bestwinie powstała w 1998 roku. Jej współzałożycielem a zarazem pierwszym kapelmistrzem był Józef Maziarz. Urszula Szkucik-Jagiełka dyryguje zespołem od stycznia 2000 roku. Pierwszym prezesem był Stanisław Hamerla, dziś jest nim Michał Senecki.
Muzycy orkiestry gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie podczas Koncertu Papieskiego w Straconce.Muzycy zasilają szeregi zawodowych orkiestr w całym kraju, a jako reprezentacja gminy Bestwina biorą udział w życiu kulturalnym i artystycznym regionu, uświetniają uroczystości państwowe i kościelne.
Orkiestra uczestniczyła także w wielu konkursach i przeglądach - także międzynarodowych - orkiestr dętych, zajmując czołowe miejsca. Występowała m.in. w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech, w Grecji, we Włoszech i Francji. Ważnym wydarzeniem dla niej był udział w 77. Festiwalu "Cytryn i Pomarańczy" w Menton we Francji, na Festiwalu Kwiatów w San Remo we Włoszech, a także karnawale w Nicei.
Zespół współpracuje z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach, tworząc młodzieżową orkiestrę Con Fuoco Band.
Muzycy orkiestry gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie podczas Koncertu Papieskiego w Straconce.W swoim repertuarze mają utwory muzyki marszowej, filmowej, rozrywkowej po muzykę klasyczną. Specjalnie na występ w Straconce przygotowali program dedykowany pamięci o św. Janie Pawle II. Wykonywane przez nich utwory przeplatało słowo przygotowane przez Annę Chrobak-Steckel. Dla starszych stało się ono okazją do przypomnienia sobie postaci papieża Polaka, dla najmłodszych - było może pierwszą tak rozbudowaną lekcją o wielu aspektach jego pontyfikatu: m.in. więzi z Polską i jego małą ojczyzną w Wadowicach, o pielgrzymowaniu po całym świecie, zawierzeniu Matce Najświętszej, relacjach z młodymi czy środowiskiem ludzi kultury.
Anna Chrobak-Steckel przygotowała słowo przypominajace pontyfikat św. Jana Pawła II.Muzycy oraz śpiewający i grający soliści: Małgorzata Jagiełka, Agnieszka Sobczyk, Gabriela Sysło, Konrad Piesiu i Dawid Kuś, porwali słuchaczy do wspólnego śpiewu, m.in. pieśni "Abba Ojcze", "Czarnej Madonny" i oczywiście "Barki". Aplauz wzbudziły wiązanki utworów muzyki filmowej Ennio Morricone czy poruszające wykonanie "Pie Jesu" Andrew Loyd Webera.
Artyści kilkakrotnie bisowali, a organizatorzy koncertu - z Krzysztofem Seneckim na czele - zapowiadają, że to nie ostatnie takie przedsięwzięcie w parafii!
Muzycy orkiestry gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie podczas Koncertu Papieskiego w Straconce.