Nowy numer 48/2023 Archiwum

Masz talent! 20. Tydzień z Ewangelią w parafiach diecezji już trwa

Już po raz 20. wspólnoty ewangelizacyjne naszej diecezji przygotowały 8 dni z Dobrą Nowiną w parafiach Bielska-Białej oraz w Górkach Wielkich, Brzeszczach i Miliardowicach. Nie zabraknie propozycji dostępnych online.

Jubileuszowy Tydzień z Ewangelią, który rozpoczęła wczoraj "Niedziela ewangelizacyjna" w parafiach, potrwa do 2 października. Towarzyszy mu hasło: "Masz talent!".

W poniedziałek 27 września do kościoła św. Józefa na Złotych Łanach zaprasza wspólnota Galilea. O 17.00 konferencję "Masz talent" wygłosi ks. Marcin Hałas, a następnie w programie uwielbienie, Eucharystia i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Z kolei o 19.00 w Górkach Wielkich wieczór uwielbienia dla młodzieży wraz z Odnową w Duchu Świętym z parafii Wszystkich Świętych poprowadzi zespół Fausystem, a na katechezę o 20.00 do kościoła w Białej zaprasza neokatechumenat.

Wtorek 27 września to dzień spotkania dla ubogich w stołówce Brata Alberta przy ul. Legionów 16, które o 16.30 rozpocznie wspólnota Mamre.

Z kolei o 19.00 w karczmie "Harnaś" w Straconce na zaproszenie Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie gośćmi małżeństw będą Monika i Marcin Gomułkowie. O tej samej porze w Górkach Wlk. odbędzie się randka małżeńska, a w kościele w Straconce - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, ze Wspólnotą Odnowy Wiary.

Środa to dzień spotkań ewangelizacyjnych. O 18.00 zaplanowano Seminarium Odnowy Wiary w kościele św. Urbana w Brzeszczach, o 19.00 - spotkanie w kościele w Aleksandrowicach z Miastem na Górze, ze wspólnotą Miłość i Łaska Chrystusa - na os. Karpackim, adorację Najświętszego Sakramentu z Archaniołami w Górkach Wlk., a o 20.00 - spotkania ze wspólnotą SECiM w bielskim kościele NSPJ i neokatechumenatem w Białej.

Czwartkowe propozycje to o 18.30 Msza św. i modlitwa przez wstawiennictwo św. Szarbela w kościele NSPJ oraz Seminarium Odnowy Wiary w Miliardowicach.

Sobota to męska wyprawa na Błatnią z Galileą. Zbiórka o 5.00 w Jaworzu przy ul. Turystycznej 328.

A w propozycjach online na kanale YouTube Diecezji Bielsko-Żywieckiej: każdego ranka rozważanie słowa Bożego poprowadzi o. Paweł Adamarek SJ, po południu - doświadczeniem Boga podzielą się członkowie wspólnot diecezji, a wieczorem "Talent wcielony w życie".

Organizatorami TzE są diecezja i miasto Bielsko-Biała.

Masz talent! 20. Tydzień z Ewangelią w parafiach diecezji już trwa   Masz talent! 20. Tydzień z Ewangelią w parafiach diecezji już trwa  

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy