W głównym ołtarzu znajduje się obraz „Przemienienie Pańskie”. To wykonana w 1998 r. przez artystkę z Tarnowa Agnieszkę Drwal-Dziurawiec kopia XVI-wiecznego obrazu „Przemienienie Chrystusa na Taborze” pędzla Rafaela Santi. Oryginał tego dzieła znajduje się w Watykanie, a sporządzona w XVIII wieku kopia czczona jest w jednym z ołtarzy bazyliki św. Piotra. Podczas pielgrzymki do Rzymu pątnicy z Buczkowic modlili się również przed tym ołtarzem.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








