Bielsko-Żywiecki

Zmiany personalne: nowi księża w nowych parafiach

W środę 23 czerwca ogłoszone zostały decyzje, jakie w zakresie zmian duszpasterskich w diecezji bielsko-żywieckiej podjął bp Roman Pindel. W związku z przejściem czterech kapłanów na emeryturę mianowani zostali nowi proboszczowie i administratorzy. Część wikariuszy została przeniesiona do nowych parafii. Łącznie w nowych wspólnotach swoją posługę rozpocznie w sierpniu blisko 60 kapłanów.

W tym roku od sierpnia na emeryturę przejdą:  ks. kan. Kazimierz Grela, proboszcz w parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach, ks. kan. Kazimierz Janiurek, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach, ks. kan. Józef Pilch, proboszcz parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Bulowicach i ks. prał. Józef Walusiak, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach.

Ks. kan. Kazimierz Grela, proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Taduesza w Kozach, kończy poslugę i przechodzi na emeryturę.   Ks. kan. Kazimierz Grela, proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Taduesza w Kozach, kończy poslugę i przechodzi na emeryturę.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Ks. kan. Kazimierz Janiurek, proboszcz parafii św. maksymiliana w Czechowicach-Dziedzicach, przechodzi na emeryturę.   Ks. kan. Kazimierz Janiurek, proboszcz parafii św. maksymiliana w Czechowicach-Dziedzicach, przechodzi na emeryturę.
Alina Świezy-Sobel /Foto Gość
Ks. kan. Józef Pilch odchodzi na emeryturę jako długoletni proboszcz parafii św. Wojciecha w Bulowicach.   Ks. kan. Józef Pilch odchodzi na emeryturę jako długoletni proboszcz parafii św. Wojciecha w Bulowicach.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Ks. prał. Józef Walusiak, proboszcz parafii św. Józefa w Janowicach, był też inicjatorem i przez wiele lat przewodnikiem diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.   Ks. prał. Józef Walusiak, proboszcz parafii św. Józefa w Janowicach, był też inicjatorem i przez wiele lat przewodnikiem diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
« 1 2 3 4 5 »