Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nasi klerycy nagrali Litanię do Chrystusa Kapłana i Ofiary

- Litania ta jest niezwykłą modlitwą, która w naszej seminaryjnej kaplicy Serca Pana Jezusa rozbrzmiewa szczególnie dwa razy w roku - podczas przysięgi wierności przed święceniami diakonatu i prezbiteratu - mówią klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

To kolejne muzyczne zaproszenie do wspólnej modlitwy alumnów archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej, którzy razem przygotowują się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie.

Jak sami mówią, seminaryjna kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie gromadzi ich na modlitwie. - Uroczystość odpustowa to szczególny czas dla mieszkańców budynku przy ulicy Podzamcze 8. To moment podsumowania formacji dla nowo wyświęconych prezbiterów, bowiem po uroczystej Eucharystii otrzymują oni dyplomy magisterskie, a modlitwą wyrażają wdzięczność Panu Bogu i całej wspólnocie za lata przygotowania do kapłaństwa - opowiadają.

Z okazji odpustu i 100. rocznicy zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa klerycy przygotowali nagranie Litanii do Chrystusa Kapłana i Ofiary.

- Litania ta jest niezwykłą modlitwą, która w kaplicy Serca Pana Jezusa rozbrzmiewa szczególnie dwa razy w roku - podczas przysięgi wierności przed święceniami diakonatu i prezbiteratu - tłumaczą klerycy. - Teledysk towarzyszący słowom modlitwy jest swoistym zwieńczeniem tegorocznej obecności seminarium w mediach społecznościowych. Wykorzystane w klipie ujęcia zostały zrealizowane w mijającym roku akademickim. Oprócz nich - dzięki uprzejmości Marka Karneckiego - możemy zachwycić się widokami z lotu ptaka na Wawel i Rynek Główny z bazyliką Mariacką.

Jak dodają alumni: - Mamy nadzieję, że słowa litanii będą okazją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby Bogu i ludziom. Zachęcamy do udostępniania tej litanii swoim znajomym oraz do odwiedzin w naszych mediach seminaryjnych, gdzie możemy znaleźć m.in. najnowsze odcinki serii (PO)WOŁANIE, czyli rozmowy z kapłanami o kapłaństwie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy