Nowy numer 29/2021 Archiwum

Tak na Serio - 8. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

- Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku - mówi koordynator Tak na Serio, salwatorianin ks. Maciej Dalibor.

W sobotę 22 maja już o 6.00 rano w mediach społecznościowych będzie można wysłuchać pierwszej konferencji wprowadzającej w 8. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, któremu w tym roku towarzyszy główny temat: "Dialog miłości".

Wzajemna pomoc, trudności między sobą i z dziećmi, śmierć - to niektóre z zagadnień, które podjęte zostaną podczas Tygodnia. - Przede wszystkim jednak "Tak na Serio" znów zaprasza nas do modlitewnej troski wobec powołanych do małżeństwa - podkreśla salwatorianin ks. Maciej Dalibor, koordynator, i dodaje: - Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku. Wiemy doskonale, że rodzina jest drogą Kościoła, drogą pierwszą i najważniejszą (Jan Paweł II, "List do Rodzin"). Dlatego w Roku Rodziny po raz kolejny chcemy wzmacniać fundament rodziny, czyli małżeństwo.

Jak tłumaczy duszpasterz, głównym tematem w tym roku będzie dialog miłości: - By wyraźnie pokazać podstawy, rozpoczniemy od dialogu miłości, który odbywa się wewnątrz Trójcy Świętej. To będzie dla nas punkt wyjścia do tego, by następnie zobaczyć, jak Bóg podejmuje dialog z człowiekiem. Szczególnym wyrazem tego dialogu jest rozpoznawanie powołania. Te tematy podejmie ks. Przemysław Kwiatkowski, duszpasterz małżeństw i jednocześnie rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Tak na Serio - 8. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa  

Jak wyjaśnia ks. Dalibor: - W kolejnych dniach przypatrywać się będziemy dialogowi między małżonkami, a także temu jak dziś rozmawiać o trudnych budzących emocje tematach z nastoletnimi dziećmi. Spróbujemy wskazać, co jest siłą małżonków w trudnościach oraz jak radzić sobie, gdy pojawia się myśl o rozwodzie. Na koniec pan Jerzy Grzybowski, założyciel Spotkań Małżeńskich, wprowadzi nas w dialogi miłości u kresu życia, czyli jak dotykać w rozmowach tematu śmierci, przeżywać śmierć współmałżonka i co dalej w wieczności…

Konferencje Tygodnia będą już o wczesnych godzinach porannych (6.00) umieszczane w serwisach podcastowych, aby na spokojnie można było przez cały dzień w dowolnej chwili zapoznawać się z ich treściami. Na stronie www.taknaserio.com/tns2021 można znaleźć także cały program wraz z wszystkimi linkami potrzebnymi do udziału w tygodniu.

W tydzień TnS włącza się także jak co roku salwatoriańska parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Bielsku-Białej Cygańskim Lesie. Duszpasterze i małżonkowie parafii serdecznie zapraszają wszystkie małżeństwa w niedzielę 30 maja o godz. 12.30 na Mszę Świętą z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Tak na Serio - 8. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa  
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama