Nowy numer 38/2023 Archiwum

Młodzież poniesie krzyż na Hrobaczą Łąkę

Parafia św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim, dekanalne duszpasterstwo młodzieży i Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w gminie Czernichów zapraszają w piątek na drogę krzyżową, która wyruszy sprzed groty Matki Bożej i św. Jana Pawła II w międzybrodzkiej Żarnówce.

Po roku przerwy każdy, kto czuje się młody ciałem, a przede wszystkim duchem, może wyruszyć w piątek 12 marca na trasę międzybrodzkiej, dekanalnej drogi krzyżowej pod Krzyż Jubileuszowy na Hrobaczej Łące. Start o godzinie 19.00 sprzed groty skalnej Matki Bożej z Lourdes i św. Jana Pawła II w Żarnowce.

Grota Matki Bożej z Lourdes ze św. Janem Pawłem II w Żarnówce.   Grota Matki Bożej z Lourdes ze św. Janem Pawłem II w Żarnówce.
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Przed godziną 19.00 od ulicy Alojzego Koniora na całej trasie będą rozstawieni nasi członkowie, którzy będą kierować do groty, gdzie rozpoczniemy naszą modlitwę - mówi Łukasz Haręźlak w imieniu jednego z organizatorów - Polskiego Towarzystwo Gimnastycznego "Sokół" w gminie Czernichów. - Na trasie będzie jechał nasz czerwony pojazd, który podwiezie każdego - jeżeli będzie taka potrzeba. Towarzyszyć nam będą także członkowie Ochotniej Straży Pożarnej, którzy będą odpowiadali za bezpieczeństwo medyczne.

Krzyż Jubileuszowy na Hrobaczej Łące.   Krzyż Jubileuszowy na Hrobaczej Łące.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Organizatorzy proszą o noszenie maseczek na całej trasie i zachowanie odległości.

- Na górze - jak co roku - będzie czekała niespodzianka i oczywiście herbata na rozgrzanie się - dodaje Łukasz. - Zapraszamy KAŻDEGO! Razem damy radę!

Młodzież poniesie krzyż na Hrobaczą Łąkę  

35-metrowy krzyż na Hrobaczej Łące poświęcono w roku 2002. Jego ramiona mają rozpiętość ponad 10 metrów. Podstawą jest betonowy sześcian o bokach długości 6 metrów. Krzyż waży blisko 7 ton. Stoi na dwóch parach podpór. Między nimi biegnie granica Kóz i Międzybrodzia Bialskiego oraz powiatów: bialskiego i żywieckiego. Tak więc krzyż znajduje się na terenie dwóch miejscowości i dwóch różnych powiatów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy