Kolędowanie przy stajence w Zabrzegu trwa. Dziś koncert laureatów!

Organizowany przez Stowarzyszenie Chóru Świętego Józefa już po raz ósmy Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Zabrzegu odbywa się w tym roku zdalnie. Podczas transmisji online z kościoła św. Józefa w niedzielę 17 stycznia o 17.30 ogłoszone zostaną wyniki konkursu i miejsca, jakie zajęli laureaci. Na razie podajemy jedynie ich listę alfabetyczną. W czasie koncertu kolędy wykonają też zaproszeni goście z Polski, Białorusi i Ukrainy.

Organizatorzy nie zrezygnowali z przeprowadzenia 8. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla solistów, zespołów kameralnych i wykonawców z niepełnosprawnościami. Konkurs, do którego zgłosiło się 139 wykonawców, odbywa się jednak zdalnie, a jurorzy wydali werdykt na podstawie nadesłanych nagrań.

- Zgodnie z festiwalową tradycją, najpierw została ogłoszona alfabetyczna lista nagrodzonych, a w niedzielę 17 stycznia o 17.30 w kościele św. Józefa w Zabrzegu rozpocznie się koncert finałowy „Z kolędą ku nadziei”, podczas którego dowiemy się, jakie miejsca zajęli laureaci i kto zdobył grand prix - zapowiada Sylwia Strządała, dyrektor festiwalu.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności w świątyni, ale będzie dostępny online dzięki transmisji na żywo (konkurskoled.chorjozefa.pl, YouTube: Festiwal Kolędowy-Zabrzeg, FB). Tam również można posłuchać transmisji z koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru św. Józefa, który wystąpił w sobotę 16 stycznia.

W niedzielnym koncercie finałowym oprócz laureatów wystąpią goście: Kateryna Chernyshenko z Ukrainy (skrzypce), Nastassia Viadziorchyk z Białorusi (fortepian), Marcin Krywult (fagot) i Daniel Strządała (organy).

Lista laureatów

Zgodnie z regulaminem konkursu po zakończeniu prac jury ogłoszona została lista laureatów, ale bez podania przyznanych miejsc i wyróżnień. Poniżej podajemy listę laureatów VIII Konkursu Kolęd i Pastorałek w porządku alfabetycznym, a jakie miejsca zajęli laureaci, okaże się podczas koncertu finałowego.

Adamczyk-Drożyńska Katarzyna
Bar Zuzanna
Bednarz Sabina
Bera Zuzanna 
Biłant Anna
Cieślik Karol
Czelodka (Ewa Tężycka i Wiktoria Lach) 
Duet Klaudia Kutyba i Natalia Kubiak 
Fabia Anna
Fabia Maria
Feret Natalia
Gajda Marcin
Gajowy Mikołaj
Grabowska Sandra 
Hojka Zuzanna
Horwat John 
Jakubus Lena
Juchniewicz Aleksandra
Kanik Małgorzata
Klima Piotr
Knapik Paulina 
Kowalska Marika
Kraszewska Antonina
Madzia Paweł
Niemczyk Sara
Nowak Martyna 
Pala Jagoda
Piwko Maksymilian
Rębisz Maja
Robak Filip
Sitarek Justyna 
Stanclik Mateusz
Szczepanek Marta 
Szotek Julia
Tabała Emilia 
Tłuczkiewicz Julia
Wójciak Magdalena
Wójcikowska Adrianna 
Wójtowicz Aleksandra
Zespół Włóczykije gr. starsza 1 (Klaudia Gałuszka, Weronika Maga, Karolina Tatoń) 
Ziółkowska Liliana
Zyzak Beata
Zyzak Łukasz

« 1 »