Nowy numer 20/2024 Archiwum

55 dni przy Sercu Matki z... księdzem i dietetykiem!

Zaczynają we wtorek 13 października, a zwieńczeniem wyjątkowego czasu będzie inny maryjny dzień - 8 grudnia. Ks. Mateusz Dudkiewicz i Marek Zaremba poprowadzą w sieci jedyne w swoim rodzaju spotkania z Maryją, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ks. Mateusz Dudkiewicz, wikary w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i prezes fundacji LUCE, a także Marek Zaremba - dietetyk, autor m.in. "Jaglanego detoksu" i książek związanych z całościowym podejściem do zdrowia duszy i ciała oraz założyciel fundacji GRATIA PLENA, wiosną prowadzili internetowe rekolekcje "Dwa Serca", które oparli na 33 wezwaniach Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj, 13 października zapraszają na nowy cykl. Tym razem inspiracją dla rozważań będą wezwania Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

Celem rekolekcji jest 55-dniowe przygotowanie do osobistego oddania się Matce Bożej 8 grudnia br., a także odnowa nabożeństwa ku Jej czci i apostolstwa.

Szczególnymi patronami będą św. Jan Paweł II i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

Serce Matki - Rekolekcje Zawierzenia - ks. Mateusz Dudkiewicz, Marek Zaremba - Zaproszenie
Serce Matki

- W obecnym roku przeżywamy setną rocznicę narodzin św. Jana Pawła II oraz przygotowanie do beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego (wydłużone ze względu na pandemię) - dwóch wielkich pasterzy Kościoła. W duchu i przez wstawiennictwo tych wielkich orędowników Niepokalanego Serca Maryi, pragniemy przeprowadzić rekolekcje Serce Matki, które utkane z Litanii Loretańskiej będą nas każdego dnia kształtować na wzór serca Matki do zawierzenia się w pełni Chrystusowi - mówią inicjatorzy rekolekcji. - Przeżywając w Kościele w Polsce trzylecie poświęcone Eucharystii, podczas rekolekcji będziemy wynagradzać za wszelkie błędy i świętokradztwa w jej sprawowaniu oraz za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jak mówią autorzy rozważań: - Program rekolekcji opiera się na 55 wezwaniach z Litanii Loretańskiej, na podstawie których opracowaliśmy medytacje, każdego dnia przybliżające uczestnika do zgłębiania kolejnych tajemnic Serca Maryi. Program podzieliliśmy na osiem tygodni, w których wprowadzamy uczestnika w serce Eucharystii.

"Ofiarować się Niepokalanemu Sercu Maryi, oznacza przybliżyć się za pośrednictwem Matki do samego Syna - Źródła życia, które wytrysło na Golgocie" - to słowa Jana Pawła II, które ukazują sens rekolekcji. - Chcemy jeszcze bardziej przeżyć treści zawarte w haśle programu duszpasterskiego "Eucharystia daje życie". Rozważania rekolekcyjne będą ukazywały się codziennie na stronie internetowej www.sercematki.eu (jak Eucharystia) od 13 października do 8 grudnia.

Rekolekcje rozpocznie Msza św. sprawowana w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu) o 18.30.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy