Nowy numer 22/2020 Archiwum

Piernikowe prezenty papieskie z Leśnej dla... krwiodawców!

Krwiodawcy z leśniańskiej parafii chcieli dać swój wyjątkowy dar na stulecie urodzin św. Jana Pawła II i oddać krew podczas organizowanej tu akcji. Tymczasem to oni otrzymali specjalny prezent!

Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej już kilka miesięcy temu postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Dar na 100" i przygotować specjalne prezenty na rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Wśród pomysłów znalazły się między innymi akcja sadzenia stu dębów w parafii (pisaliśmy o niej TUTAJ), zakup dziesięciu łóżek rehabilitacyjnych do parafialnej wypożyczalni, uszycie przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Leśnej i Siennej stu flag papieskich i państwowych, a także mobilizacja stu krwiodawców, którzy w Niedzielę Miłosierdzia oddaliby krew dla potrzebujących. Akcje honorowego krwiodawstwa przy kościele parafialnym to już wieloletnia tradycja w Leśnej. Swój plan w związku z tą akcją miała także jedna z parafianek, pani Irenka...

- Niestety, w tym roku pandemia pokrzyżowała nasze plany. Akcje wyjazdowe poboru krwi zostały zawieszone. Poprosiłem więc krwiodawców, by sami zgłaszali się w punktach poboru krwi. Dodatkowo nasza parafianka, pani Irenka, jak postanowiła, tak zrobiła i upiekła sto piernikowych serc dla dawców - mówi ks. proboszcz Piotr Sadkiewicz.

Misternie przyozdobione pierniki miały trafić do krwiodawców w Leśnej. Ale w zaistniałej sytuacji zaplanowano, by wypieki wręczyć tym dawcom, którzy zgłoszą się do punktu poboru krwi w Bielsku-Białej dzisiaj 18 maja - w dniu papieskich urodzin.

Jednocześnie ks. Sadkiewicz zachęca wszystkich, którzy mogą oddać krew, by zgłaszali się do centrów krwiodawstwa: - W związku z pandemią mniej osób oddaje ten drogocenny dar ratujący życie, tym serdeczniej zapraszam! - dodaje duszpasterz.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama