Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nasi klerycy zapraszają na e-Niedzielę Powołań

- Chcemy zagościć w waszych domach z serią krótkich świadectw naszego powołania i słowem zachęty: "Odwagi! Nie bójcie się zaufać Chrystusowi!" - zachęcają klerycy krakowskiego seminarium, zapraszając na Niedzielę Powołań w sieci.

Nie mogą w tym roku odwiedzać naszych parafii osobiście, więc wpadli na pomysł internetowej e-Niedzieli Powołań. Od 26 kwietnia klerycy diecezji bielsko-żywieckiej i archidiecezji krakowskiej, studiujący w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, przygotowują nagrania krótkich świadectw swojego powołania, z zachętą do zaufania Jezusowi w pójściu za Nim - pod hasłem #przecieżmniewołałeś.

Filmiki publikują na seminaryjnym kanale YouTube i Facebooku.

Zapraszamy do wysłuchania i modlitwy za kleryków! Szczególnie za trzech alumnów V roku - Macieja Pawlika z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na bielskim os. Karpackim, Wojciecha Kamińskiego z parafii św. Wojciecha w Dankowicach i Pawła Stawarczyka z parafii św. Jozafata w Marklowicach Górnych, którzy właśnie przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich w pierwszym stopniu - diakonatu. Ich święcenia odbędą się w piątek 8 maja o 10.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. A ich świadectwa znajdziecie w papierowym "Gościu" nr 19, na niedzielę 10 maja.

Natomiast świadectwa w sieci przygotowali już:

Zapraszamy do słuchania!

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama