Nowy numer 38/2023 Archiwum

O świętym papieżu Bożego Miłosierdzia - w Hałcnowie

Już jutro - 21 kwietnia o 19.00 - zgodnie z planowanym terminem, wierni będą mogli wysłuchać kolejnej konferencji w ramach cyklu "Katechezy bazylice". - Wygłosi ją ks. prof. dr hab. Andrzej Witko, który wprawdzie nie może przybyć do Hałcnowa, ale będziemy mogli go wysłuchać dzięki transmisji na żywo, nadawanej na kanale Youtube Bazylika Hałcnów - zapowiada kustosz bazyliki ks. Piotr Konieczny. Ks. prof. Witko będzie mówić o Bożym Miłosierdziu w nauczaniu św. Jana Pawła II.

Ks. prof. Andrzej Witko jest cenionym kaznodzieją, historykiem sztuki, wykładowcą i autorem wielu publikacji. - Jako kapłan pochodzący z Łagiewnik czuję się szczególne zobowiązanie, by głosić to orędzie o Bożej miłości z mocą, w porę  i nie w porę - tłumaczy teolog, zapraszając na spotkanie podczas wtorkowej transmisji:

Bazylika Hałcnów - JP2 PAPIEŻ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Bazylika Hałcnów

- Miałem kilkakrotnie okazję rozmawiać z ojcem świętym i wiem, że bardzo zależało mu, aby to orędzie o Bożej miłości dotarło aż na krańce ziemi. Życzę, aby fala Bożego Miłosierdzia przeszła przez diecezję bielsko-żywiecką i napełniła nasze serca nadzieją i otuchą - dodawał ks. prof. Witko w wideoklipie, zapraszając na transmisję katechezy.

W piątek 24 kwietnia o 17.30 duszpasterze z Hałcnowa zapraszają też na transmisję z pierwszego w tym roku comiesięcznego czuwania u MB Hałcnowskiej. - W modlitwach prosić będziemy o miejsce dla Chrystusa w naszych sumieniach, a Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Piotr Borgosz, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej.

W programie czuwania: modlitwa różańcowa, Msza św. z kazaniem o 18.15 i Droga Światła o 19.00.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy