Nowy numer 38/2023 Archiwum

Caritas i wspólnota "Miasto na Górze" z pomocą dla bezdomnych

Większość z nas czas narodowej kwarantanny może (i powinna!) spędzać w domu. Obok jednak żyją osoby, które domu nie mają. Nie zostały zostawione samym sobie!

Czas epidemii nie jest łatwy dla większości, ale bardzo trudny dla osób bezdomnych oraz tych, którzy dotychczas wspomagali je dzięki kwestom i otwartym sercom. Z pomocą przyszła im po raz kolejny Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej razem z Diakonią "Bulowicką" Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze" z bielskich Aleksandrowic.

Wolontariusze i pracownicy Caritas przekazali następną partię żywności dla osób korzystających z noclegowni przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Wśród darów znalazły się między innymi: dania gotowe, konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, herbatniki, pieczywo chrupkie.

Jak informuje ks. Robert Kurpios, dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas, to nie ostatnia akcja wspólnej pomocy dla bezdomnych. W okolicznych hurtowniach zamówiono już kolejną partię żywności dla nich, która będzie wydana pod koniec kwietnia. Żywność trafi do noclegowni przy ul. Krakowskiej oraz ul. Grzybowej w Bielsku-Białej.

Dary żywnościowe dla bezdomnych w Bielsku-Białej.   Dary żywnościowe dla bezdomnych w Bielsku-Białej.
Caritas
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy