Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wikary z bielskich Leszczyn zaprasza parafian do udziału w e-konkursie na palmę!

Już pojutrze Niedziela Palmowa. W większości parafii odwołano odbywające się w nich dotychczas konkursy na najpiękniejsze palmy. Natomiast w bielskiej parafii Chrystusa Króla konkurs się odbędzie!

Czasy epidemii koronawirusa zachęcają wielu duszpasterzy do szerokiego otwarcia się na swoje wspólnoty za pośrednictwem sieci internetowej. Nie inaczej jest w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach, gdzie duszpasterzują ks. proboszcz Tomasz Gorczyński oraz wspierający go wikariusze: ks. Marcin Gajzler, ks. Tomasz Karpeta, ks. Wojciech Pal i ks. Waldemar Niemiec. Mają kontakt ze swoimi parafianami nie tylko przez stronę internetową, ale także uruchomiony 1 kwietnia (to nie był żart) profil na Facebooku czy kanał na Youtube.

To właśnie przez facebookowy profil: Parafia Chrystusa Króla w Leszczynach, ks. Marcin Gajzler zaprasza do szczególnego zjednoczenia się całej parafii w najbliższą niedzielę - Niedzielę Męki Pańskiej - tzn. Niedzielę Palmową i w specjalnie nagranym filmiku zachęca do udziału w... parafialnym e-konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

- Chociaż nie będzie nam dane się spotkać w niedzielę w kościele, to zachęcamy do wykonania własnych palm i wzięcia udziału w konkursie! - zaprasza leszczyński wikary, inspirując do rodzinnej kreatywności!

Palmę można wykonać dowolną techniką i sposobem, wykorzystując wszystkie możliwe i przede wszystkim - bezpiecznie - zdobyte środki  materiały. Następnie należy zrobić zdjęcie palmy i wysłać je w facebookowej wiadomości do duszpasterzy, przy okazji oczywiście "polubiając" jej profil. Rozstrzygniecie konkursu - w niedzielę wieczorem!

Księża parafii obiecują, że i oni sami postarają się wykonać swoją palmę!

To nie pierwszy internetowy pomysł ks. Marcina "na duszpasterstwo w czasach zarazy". Za pośrednictwem kanału Youtube zaprosił już także rodziny na... internetowe spotkanie e-Kręgu Domowego Kościoła. Możecie wziąć w nim udział klikając w poniższy filmik.

#1 e-Krąg Domowego Kościoła - Bielsko-Biała Leszczyny
Marcin G
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama