Nowy numer 17/2024 Archiwum

Zmarł ks. Józef Leśny z Wieprza k. Żywca

W środę 18 marca odszedł do Pana, w 85. roku życia i 58. roku kapłaństwa. Z parafią Niepokalanego Serca NMP związany był od 30 lat. Pogrzeb śp. ks. Józefa Leśnego odbędzie się w sobotę 21 marca o 12.00 w Harklowej.

"Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, w Bogu trwa, a Bóg w nim" (1J 4,16) - te słowa z pierwszego Listu św. Jana, wypisane na obrazku z okazji kapłańskiego jubileuszu, stały się mottem całej jego posługi i tak zapamiętają jego duszpasterskie starania parafianie z Wieprza.
Ks. Józef Leśny urodził się 12 kwietnia 1935 r. w Harklowej koło Nowego Targu. Był synem Antoniego i Wiktorii z domu Józefczak.
Uczęszczał do Gimnazjum im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, gdzie zdał egzamin dojrzałości w maju 1956 r. Bezpośrednio po maturze w 1956 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Karola Wojtyły w katedrze na Wawelu 17 czerwca 1962 r. Później rozpoczął posługę jako kapłan archidiecezji krakowskiej.
Pracował w parafiach, spośród których część należy od 1992 r. do diecezji bielsko-żywieckiej. Kolejno posługiwał w parafiach: Morawica-Balice, Gilowice, Żabnica, Kamesznica, Laliki, Maruszyna koło Ludźmierza, Jachówka koło Kalwarii Zebrzydowskiej, Skawinki k. Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wieprz koło Żywca, gdzie przebywał od 1990 r., jako rezydent.

Pogrzeb śp. ks. Józefa Leśnego odbędzie się w sobotę 21 marca o 12.00 w Harklowej.

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w uroczystości pogrzebowej może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, a pozostałe osoby mogą towarzyszyć ostatniej drodze zmarłego kapłana duchowo, zostając w domu i w modlitwie oddając jego duszę Panu Bogu.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy