Nowy numer 38/2021 Archiwum

Chcesz się wyspowiadać? Misjonarz miłosierdzia czeka

- Do spowiedzi zapraszam zwłaszcza osoby, które dawno nie korzystały z sakramentu pokuty i pojednania czy mające różne trudne sytuacje życiowe - mówi ks. Przemysław Sawa, misjonarz miłosierdzia.

Od poniedziałku do soboty ks. Przemysław Sawa zaprasza do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  • poniedziałek - godz. 17:00-18:00
  • wtorek - godz. 17:00-18:00
  • środa - godz. 17:00-18:00
  • czwartek - godz. 11:00-12:00
  • piątek - godz. 17:00-18:00
  • sobota - godz. 11:00-12:00

W celu ustalenia innego terminu można dzwonić: tel: 734 176 069 (jeśli nie można się dodzwonić, napisać sms); skontaktować się przez e-mail: xpsawa@gmail.com  lub przez biuro Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody: 691 200 303 (dostępny od poniedziałku do piątki, od 9.00 do 17.00); e-mail: biuro@secim.pl.

Ks. Przemysław Sawa zaznacza, że czas, który przeżywamy, jest szczególnym czasem rekolekcji, misji, który przeżywają nie tylko wierzący, ale też niewierzący na całym świecie.

- To dni, w których zadajemy pytania o sens, o kierunki naszego życia; dni, w których doświadczamy ograniczeń, różnego rodzaju niemocy i niepewności. Jest to jednak czas, kiedy Bóg miłosierny i dobry zaprasza nas na pustynię, zaprasza nas przez proroka Ozeasza, mówiąc, że wyprowadzi Izrael na pustynię i będzie przemawiał do serca. Bóg zaprasza nas, abyśmy słuchali słowa, abyśmy zadawali pytania o to, co najistotniejsze w naszej codzienności.

Misjonarz miłosierdzia podkreśla, że Pan Bóg zaprasza nas także do dawania świadectwa i dzielenia się nadzieją, która płynie z Krzyża i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zachęca, by mówić o Jezusie, dawać Go innym przez dobre słowo i modlitwę.

- Jesteśmy odpowiedzialni za poziom nadziei w świecie. Jeśli my nie damy światu nadziei, to kto da? - pyta ks. Sawa. - Tylko Jezus, który ma wszelką władzę w niebie i na ziemi, jest Tym, który odpowiada na nasze najgłębsze pytania. I to Jezus ma władzę nad epidemią, nad chorymi, nad tym co się dzieje - dodaje.

Misjonarz miłosierdzia zwraca uwagę, że czas rekolekcji to zawsze także czas spowiedzi i zaprasza do skorzystania z niej szczególnie tych, którzy rzadko do niej podchodzą, którzy dawno się nie spowiadali.

- Odwagi! To jest dobry czas, by pojednać się z Bogiem, z Kościołem, z braćmi i siostrami - mówi ks. Sawa, dodając: - Bóg zaprasza ciebie do kratek konfesjonału, abyś zrzucił to wszystko, co jest historią twojego życia, a co jest takim balastem, trudem, grzechem, niewiernością. Odwagi!

Misjonarz Miłosierdzia to ksiądz powołany przez papieża Franciszka, by w jego imieniu głosić prawdę o miłosierdziu Bożym. Otrzymał także władzę rozgrzeszania z grzechów, która jest zarezerwowana dla Stolicy Apostolskiej (m.in. z profanacji Najświętszego Sakramentu). Jego posługa skierowana jest dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób w trudnej sytuacji życiowej, którym niełatwo podjąć spowiedź po wielu latach, jak również potrzebujących w różnych sytuacjach życiowych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama