Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wszystkie podstawówki w Cieszynie zawiesiły zajęcia

Burmistrz Gabriela Staszkiewicz, po potwierdzeniu wystąpienia koronawirusa u dwóch osób, podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć we wszystkich cieszyńskich szkołach podstawowych od dzisiaj do piątku 13 marca. W tym czasie odbędzie się dezynfekcja budynków szkolnych. W razie wystąpienia niepokojących objawów wskazujących na infekcję, mieszkańcy powinni telefoniczne kontaktować się z Sanepidem pod nr tel 502 281 673.

Burmistrz Staszkiewicz zaapelowała do rodziców, by zachowali spokój, stosowali się do zaleceń i wytycznych sanepidu i zadbali, aby dzieci w tym czasie pozostały w domu, nie uczęszczały na dodatkowe zajęcia ani spotkania towarzyskie. - W przypadku dzieci w wieku szkolnym, które mają rodzeństwo w wieku przedszkolnym, rekomendujemy pozostanie wszystkich dzieci w domu. Obecnie wszystkie miejskie przedszkola i żłobki (nie dotyczy oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych) funkcjonują normalnie i zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych. Na dzisiaj nie ma przesłanek, aby podjąć decyzję o ich zamknięciu. Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosimy, by w miarę możliwości dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków - mówi burmistrz Staszkiewicz.

Podczas obrad Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła też decyzja o zamknięciu do 13 marca włącznie miejskich instytucji kulturalnych i sportowych, w tym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, a także o odwołaniu do 22 marca włącznie wszystkich miejskich imprez.

Władze miasta zaapelowały również, by do Urzędu Miejskiego przychodzić tylko z koniecznymi do załatwienia sprawami, zmniejszając ilość osobistych kontaktów, a płatności dokonywać przelewem przez systemy bankowości elektronicznej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy