Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → Lotos pomógł kupić 21 łóżek dla bielskiego Hospicjum św. Jana Pawła II

Lotos pomógł kupić 21 łóżek dla bielskiego Hospicjum św. Jana Pawła II przejdź do galerii

Prezes Tadeusz Szkudlarski, Andrzej Kamiński i Urszula Cichoń podczas uroczystości przekazania łóżek dla Hospicjum św. Jana Pawła II.  
Prezes Tadeusz Szkudlarski, Andrzej Kamiński i Urszula Cichoń podczas uroczystości przekazania łóżek dla Hospicjum św. Jana Pawła II.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Grażyna Chorąży - prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego i Urszula Cichoń - dyrektor Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej nie kryją radości - dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, placówka wymieniła wszystkie łóżka dla pacjentów na 28 nowoczesnych.

Urszula Rogólska

|

26 lutego 2020 GOSC.PL

dodane 26 lutego 2020
aktualizacja 27 lutego 2020
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Bielskie hospicjum stacjonarne może przyjąć w swoim budynku 28 pacjentów. Od niedawna każdemu z nich zapewnia nowoczesne, specjalistyczne łóżko. 21 z nich udało się zakupić dzięki kwocie podarowanej przez fundację Grupy Lotos.

Dzisiaj hospicjum odwiedzili Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu spółki Lotos Terminale w Czechowicach-Dziedzicach, należącej do Grupy Lotos i Andrzej Kamiński - senator RP poprzedniej kadencji, dzięki zaangażowaniu których zakupy udało się zrealizować. Gościli ich przedstawiciele zarządu Sawatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego z prezes Grażyną Chorąży, ks. Piotrem Schorą SDS i Urszulą Cichoń, dyrektor bielskiego hospicjum.

Goście mogli zobaczyć, jak pacjentom służą nowe łóżka w salach, zwiedzili budynek, poznali jego historię i zasady funkcjonowania. Jak podkreślają, zabiegi o to, by łóżka udało się kupić, były dla nich czymś oczywistym.

- Miałem tutaj mamę. Wiedziałem o problemach z łóżkami. Te, które tutaj były, nie spełniały wymogów narzuconych przez przepisy. Usłyszałem o staraniach związanych z pozyskiwaniem pieniędzy na zakup nowych. Zwróciłem się więc o pomoc do Tadeusza Szkudlarskiego. Obiecał, że postara się pomóc i… udało się! - mówi Andrzej Kamiński.

21 takich specjalistycznych łóżek otrzymało bielskie hospicjum od Grupy Lotos.   21 takich specjalistycznych łóżek otrzymało bielskie hospicjum od Grupy Lotos.
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Jestem pod wrażeniem tego miejsca… W rodzinie też miałem taką sytuację - bliska osoba musiała skorzystać z podobnego miejsca, z tym, że na Pomorzu… To już odpowiedź, dlaczego taka prośba nie mogła pozostać bez odpowiedzi. Reprezentuję biznes i wydaje mi się, że tak powinno być - biznes, który działa w jakiejś społeczności, powinien dzielić się zyskami. I nasza firma to robi - stwierdził Tadeusz Szkudlarski. - Po tym, co tutaj zobaczyłem, nie mam żadnych pytań. Cieszę się, że mogliśmy chociaż część potrzeb zasponsorować. Wiem, że to dobra inwestycja. Każdego z nas może spotkać sytuacja, że będzie potrzebował takiego miejsca.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni obu panom. Nasi dobroczyńcy podarowali nam 50 tys. zł. Trochę dołożyliśmy i dzięki Lotosowi kupiliśmy 21 nowych łóżek - mówi Grażyna Chorąży. - Pozostałe już wcześniej udało się nam kupić dzięki środkom własnym, Fundacji Babci Aliny (podarowała nam cztery łóżka), Komitetowi Społecznemu "Pomoc dla Tomka", a także prywatnej pomocy prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.   Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Na wszystkie rzeczy przychodzi ich czas - tak było i z naszymi łóżkami. Dwa musimy wyzłomować, ale pozostałe chce przyjąć od nas bielski szpital onkologiczny - mówi Urszula Cichoń i dodaje: - Hospicjum powstało dzięki ludziom dobrej woli, nauczycielom, uczniom, którzy angażują się w akcję "Pola Nadziei". Także wielu członków rodzin, których najbliższych otaczaliśmy tu opieką, chce nam pomóc - czego przykładem nasze dzisiejsze spotkanie. Każdą podarowaną nam złotówkę oglądamy kilka razy z każdej strony. Cieszymy się, że także producent łóżek nam pomógł. Łóżka zakupiliśmy od razu z materacami i wysięgnikami. Dostaliśmy duży upust, dzięki czemu zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na inny cel.

Spośród 28 miejsc w hospicjum, 16 finansuje NFZ. Sytuacja jest jednak skomplikowana - taryfikacja hospicjum była dużo wyższa, a przyznane pieniądze odpowiadają warunkom sprzed dwóch lat, bez uwzględnienia rosnących kosztów utrzymania placówki. Stąd też pomoc ludzi dobrej woli, firm i fundacji wciąż będzie niezbędna w prowadzeniu hospicjum.

« ‹ 1 › »
Nowe łóżka dla Hospicjum św. Jana Pawła II od Grupy Lotos

Foto Gość DODANE 26.02.2020 AKTUALIZACJA 27.02.2020

Nowe łóżka dla Hospicjum św. Jana Pawła II od Grupy Lotos

Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu spółki Lotos Terminale w Czechowicach-Dziedzicach, spółki należącej do Grupy Lotos, przekazał dziś oficjalnie stacjonarnemu Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej 21 specjalistycznych łóżek. Lotos podarował hospicjum na zakup łóżek 50 tys. zł. W spotkaniu udział wzięli także: Andrzej Kamiński - senator RP poprzedniej kadencji, dzięki któremu Lotos dołączył do grona dobroczyńców hospicjum, a także przedstawiciele Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego: Grażyna Chorąży, ks. Piotr Schora SDS oraz Urszula Cichoń, dyrektor bielskiego hospicjum.  
TAGI:
  • BIELSKO-BIAŁA
  • DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA
  • GRUPA LOTOS
  • GRUPA LOTOS SA
  • HOSPICJUM ŚW. JANA PAWŁA II
  • HOSPICJUM ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU-BIAŁEJ
  • LOTOS
  • POMOC
  • ŁÓŻKA

Polecane w subskrypcji

  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    • Czechy
    Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    Andrzej Grajewski
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 02/2026
    Gość Extra nr 02/2026 Święty Piotr i jego następcy
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X